Krejčík si ve Stockholmu oživil vzpomínky na MS i Örebro | iSport.cz
25. dubna 2018 • 21:42

Krejčík si ve Stockholmu oživil vzpomínky na MS i Örebro

Autor:
Vzpomínky na bronzové mistrovství světa v roce 2012 i na dvouleté působení v Örebro si dnes při návratu do Stockholmu oživil hokejový obránce Jakub Krejčík. Šestadvacetiletá opora Komety Brno tehdy debutovala ve švédské metropoli na velké mezinárodní akci, nyní je spolu s Michalem Jordánem v defenzívě českého týmu nejzkušenějším hráčem.


"Už jsem tady něco odehrál, protože jsem tady byl i v době, kdy jsem působil ve švédské lize. Hned mi blesklo hlavou, že to tady byl nezapomenutelný zážitek," řekl Krejčík novinářům po dnešním tréninku v hale Hovet, která je propojena s dějištěm šampionátu Globenem.

Český tým před šesti lety dokázali ve čtvrtfinále vyřadit hvězdami nabitý domácí výběr Švédska po vítězství 4:3 a zamířil do Helsinek bojovat o medaili. "Dobře si na to vzpomínám, protože jsme tam udělal jednu takovou chybičku, kdy oni vyrovnali na 3:3. To nebylo úplně ideální, ale naštěstí pak Milan Michálek dal gól a poslal nás do čtvrtfinále, takže jsem měl velkou radost," připomněl euforii z trefy 29 sekund před koncem.

V současném tvořícím se kádru pro mistrovství světa je hodně beků, kteří sbírají první zkušenosti jako tehdy Krejčík a mají šanci si také vybojovat účast na květnovém světovém šampionátu v Dánsku. "Možná je to dobře, že je tu tolik mladých. Jsou svižní a mají velký elán," podotkl Krejčík.

Dnes se připojil spolu se spoluhráčem z mistrovské Komety Hynkem Zohornou k týmu až před odletem do Švédska a první trénink bral po oslavách jako návrat do reality. "Ale nebylo to zase tak složité," usmíval se Krejčík.

Naplno podle svých slov slavil hlavně první noc po nedělní dovršení titulu v Třinci. "První den žádné zábrany nebyly. Nikdo ani nevěděl, jestli pojede nebo nepojede na reprezentaci. Je potřeba to pořádně oslavit. Není to jen tak něco. Druhý den jsem se dozvěděl, že pojedu, takže jsem se už soustředil na to, abych si zabalil věci a vyrazil do Prahy," popsal Krejčík.

Musel sice radovánky po triumfu zkrátit, ale při vidině čtvrté účasti na mistrovství světa v kariéře to rád udělal. "Jediné, co mě mrzí, že nebudu v sobotu na Zeleném trhu, což bude asi velká sláva. Bude to krásné, protože asi přijde spousta lidí. Na druhou stranu jsem rád, že jsem tady a můžu hrát za národní tým," uvedl Krejčík.

Zaznamenal také dnešní vyjádření majitele, generálního manažera a trenéra Komety Libora Zábranského, který odmítl nabídku trénovat po Josefu Jandačovi od příští sezony českou reprezentaci, protože se chce věnovat stále naplno brněnskému klubu. "Je to důležité, protože Libor tam má obrovský respekt a myslím si, že toho udělal pro Kometu spoustu. Jak pro hráče, tak i pro fanoušky, a pro vedení je to důležité," dodal Krejčík.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud