2. května 2018 • 11:39

Pardubické závodiště letos plánuje devět dostihových mítinků

Autor:
Dostihový spolek Pardubice uspořádá v této sezoně devět mítinků, o jeden méně než vloni. Zároveň se ale zvýší počet dostihů na devět v jednom dni. Vedení spolku věří, že se podaří přilákat více kvalitních koní z Česka i ze zahraničí, řekl dnes novinářům ředitel organizace Martin Korba.


"Po loňském úspěchu francouzského koně ve Velké pardubické jednáme s majiteli koní z Francie. Další by mohl přijet z Irska," uvedl Korba.

Sezonu otevře dostihový den 8. května, za necelé tři týdny odstartuje první ze čtyř kvalifikací na Velkou pardubickou. Vrcholem bude tento nejznámější překážkový dostih 14. října.

Novinkou je posunutí začátku mítinků. První dostih s výjimkou Velké pardubické a závěrečných dostihů na konci října bude startovat o hodinu později než dosud, a to ve 14:00. Mělo by to umožnit účast více diváků a zároveň se nebudou v horkých dnech hlavní dostihy běhat za nejvyšších denních teplot.

Podle předsedy představenstva spolku Richarda Benýška by mělo být závodiště víceúčelové a celoročně využívané a mělo by sloužit všem druhům koňského sportu. Kromě dostihových dnů se v Pardubicích uskuteční také Mistrovství republiky ve všestrannosti, závody koňských spřežení či parkurové skákání. Dalším velkým podnikem je mezinárodní výstava Koně v akci. V areálu se bude konat také hudební festival Létofest.

Dostihový spolek letos investuje do obnovy areálu sedm až devět milionů korun. Plánuje rekonstruovat část parkoviště, pokračovat v opravách stájí a modernizovat televizní okruh.

Témata:  dostihy, Pardubice, Sport
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze