27. května 2018 • 21:38

Zraněný Salah věří, že MS stihne, Egypťané proklínají Ramose

Autor:
Hvězdný egyptský fotbalový útočník Liverpoolu Mohamed Salah, který v sobotním finále Ligy mistrů po střetu s obráncem Realu Madrid Sergiem Ramosem opustil hřiště v slzách, věří, že navzdory dosud blíže nespecifikovanému zranění stihne světový šampionát v Rusku. Egyptští fanoušci zatím nešetří nadávkami na adresu kapitána Realu, který zranil jejich modlu. Liverpool po odstoupení své hvězdy prohrál 1:3.


"Noc byla drsná, ale já jsem bojovník. Navzdory všem předpokladům věřím, že do Ruska pojedu a budete na mě pyšní. Vaše láska a podpora mi dodá sílu, kterou potřebuju," napsal nejlepší fotbalista anglické ligy v této sezoně na twitteru.

Salah, jenž v této sezoně nastřílel za Liverpool 44 branek, svedl v první půli sobotního finále běžecký souboj s Ramosem, při kterém se zahákli za ruce. Při následném pádu se pak Španěl přes Salaha převalil a Egypťanova ruka se dostala do nepřirozené polohy. Panuje podezření na zlomeninu ramene, nebo klíční kosti.

Egypt s vydatným Salahovým přispěním postoupil na MS poprvé po 28 letech. V jinak rozhádané islámské zemi je pětadvacetiletý kanonýr zbožňovanou postavou, která plní přední stránky novin a jehož zápasy sledují miliony fanoušků po celém Egyptě. "Salah pro nás není jen fotbalistou, on je ztělesněním našeho snu," vystihl jeden z příznivců.

Témata:  Salah, Egypt, svět, Sport, fotbal
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze