20. června 2018 • 22:51

Trenér Angličanů Southgate si při výběhu vykloubil rameno

Autor:
Anglická výprava na fotbalovém mistrovství světa musela řešit první vážnější zdravotní problém, nebude to ale rozhodně znamenat oslabení sestavy. Postiženým je totiž trenér Gareth Southgate, který si dnes při joggingu vykloubil pravé rameno.


"Je to lepší, než kdyby se to přihodilo některému z hráčů," konstatoval Southgate na webu Fotbalové asociace. Zranil se při výběhu nedaleko základny mužstva v Petrohradu. Ošetřen byl v blízké nemocnici za asistence týmového lékaře.

Southgate litoval, že ačkoliv měli fotbalisté dnes volno, sám přidělal práci lékařskému týmu. "Vlastně si dnes měli trochu oddychnout a já jim takhle pokazil den. Byli u mě rychle, je to dobrý tým," řekl a dodal, že zřejmě bude muset vzhledem k charakteru zranění ve zbytku turnaje slavit góly střídmě. "Nějaké máchání rukama ve vzduchu nebude podle doktora to pravé," podotkl.

Angličané v pondělí porazili 2:1 Tunisko díky dvěma gólům Harryho Kanea, v neděli je čeká v Nižním Novgorodu duel s Panamou.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze