Hlasy po utkání MS ve fotbale Chorvatsko - Anglie | iSport.cz
11. července 2018 • 23:44

Hlasy po utkání MS ve fotbale Chorvatsko - Anglie

Autor:
Hlasy po utkání semifinále mistrovství světa ve fotbale Chorvatsko - Anglie (2:1 po prodloužení):


Zlatko Dalič (trenér Chorvatska): "Teď se mi těžko hledají slova, ale je to fantazie. Musím všem hráčům poděkovat za to, jak dnes hráli a bojovali. Přepsali historii a nejen Chorvatskou, ale celému světu ukázali, že opravdu umí hrát fotbal. Jsme zaslouženě ve finále, ale ještě jsme neřekli poslední slovo. Stále je před námi poslední zápas a s boží pomocí budeme mistry světa."

Gareth Southgate (trenér Anglie): "V první půli jsme hráli opravdu dobře, po vyrovnání jsme trochu ztratili cestu. Proti tak kvalitnímu soupeři musíte proměnit své šance, potřebovali jsme druhý gól. Měli jsme ukázat větší klid, ve druhém poločase jsme na 20 minut přestali hrát. V krátkém časovém prostoru jsme ušli ohromně dlouhou cestu. Dnes jsme to nebyli úplně my, ale tým to posílí. Byli jsme blízko něčemu, co se na začátku zdálo nepředstavitelné."

Ivan Perišič (chorvatský záložník, střelec gólu): "Bylo to velmi těžké utkání, všichni jsme věděli, co je v sázce a jak důležité je semifinále pro tak malou zemi jako Chorvatsko. Začali jsme pomalu, ale pak ukázali charakter. Stejně jako v předchozích dvou zápasech vyřazovací fáze, kdy jsme také prohrávali 0:1. Vždycky jsme takhle odolní nebyli. Můj gól byl důležitý, protože jsme ho dali v klíčové chvíli utkání. Ve druhém poločase jsme dominovali."

Harry Kane (útočník a kapitán Anglie): "Je to těžké, jsme zklamaní. Tvrdě jsme pracovali a naši fanoušci byli úžasní. Mrzí nás, že jsme jim nedali finále. Bylo to 50 na 50. Za stavu 1:0 jsme si vytvořili nějaké dobré šance, ale v takhle obtížných zápasech je hodně 'kdyby'. Malé rozdíly dnes hrály pro soupeře. Mohli jsme spoustu věcí udělat jinak, ale Chorvaté hráli lépe. Hodně nás to bolí, ale můžeme mít hlavy nahoře. Došli jsme tady dál, než si mnoho lidí myslelo."

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud