Domácí kvalifikaci F1 ovládl Vettel, Hamilton nedojel a odstartuje až 14.

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Z prvního místa do nedělní Velké ceny Německa formule 1 odstartuje domácí Sebastian Vettel. Pilot Ferrari bude mít velkou šanci opět zvýšit svůj náskok v čele průběžného pořadí, protože jeho rival v boji o titul a úřadující mistr světa Lewis Hamilton z Mercedesu se kvůli technickým problémům postaví až na 14. místo.

Vettel si 55. pole position v kariéře zajistil časem 1:11,212 a o dvě sekundy překonal kvalifikační rekord slavného krajana Michaela Schumachera. Pro druhé místo si dojel Valtteri Bottas z Mercedesu, který byl o dvě desetiny pomalejší. Třetí skončil druhý jezdec Ferrari Kimi Räikkönen se ztrátou tří desetin.

Rodák z nedalekého Heppenheimu Vettel bude mít v neděli dobrou příležitost zvítězit v možná na dlouhou dobu posledním závodě v Německu, protože pořadatelé se stále nedohodli s vedením seriálu na nové smlouvě. Kvalifikace naopak vůbec nevyšla Hamiltonovi, před kterým domácí jezdec vede šampionát o osm bodů.

Obhájci titulu selhala v závěru první části kvalifikace hydraulika. Hamilton proto do druhé části nenastoupil a na startu mu bude patřit až 14. příčka. Ve druhé části chyběl také Daniel Ricciardo z Red Bullu, který však neodstartoval proto, že už v pátek byl potrestán ztrátou 20 pozic kvůli nepovoleným výměnám několika částí motoru. Do závodu tak vyjede z poslední pozice.

Kvalifikace na Velkou cenu Německa formule 1 v Hockenheimu:
1. Vettel (Něm./Ferrari) 1:11,212, 2. Bottas (Fin./Mercedes) -0,204, 3. Räikkönen (Fin./Ferrari) -0,335, 4. Verstappen (Niz./Red Bull) -0,610, 5. Magnussen (Dán./Haas) -0,988, 6. Grosjean (Fr./Haas) -1,332, 7. Hülkenberg (Něm./Renault) -1,348, 8. Sainz (Šp./Renault) -1,480, 9. Leclerc (Mon./Sauber) -1,505, 10. Pérez (Mex./Force India) -1,562.