FAČR má nového technického ředitele. Stal se jím bývalý trenér Kotrba | iSport.cz
12. října 2018 • 13:26

FAČR má nového technického ředitele. Stal se jím bývalý trenér Kotrba

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Sparta - Litvínov: Forman přihrával před branku, puk si srazil do vlastní sítě Ščotka, 5:4 Sparta - Litvínov: Forman přihrával před branku, puk si srazil do vlastní sítě Ščotka, 5:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Novým ředitelem sportovně-technického oddělení Fotbalové asociace ČR se stal Jiří Kotrba. Bývalý trenér Sparty, Příbrami nebo Jablonce ve funkci nahradil Michala Prokeše, který skončil poté, co se nedohodl na nové smlouvě. Kotrbův příchod dnes FAČR oznámila v tiskové zprávě.Prokeš začal s asociací spolupracovat v roce 2014, kdy byl zařazen do rady pro koncepci výchovy mládeže. O rok později byl bývalý funkcionář Dukly zvolen do výkonného výboru FAČR a posléze převzal záštitu nad projektem mládežnických akademií a stal se technicko-sportovním ředitelem.

Nedávno však ve funkci skončil a odstartoval vlnu odchodů z FAČR. Vzápětí se na ukončení spolupráce s vedením asociace dohodl generální sekretář Rudolf Řepka a výkonný výbor poté z komise rozhodčích odvolal Romana Hrubeše, který byl šéfem projektu videorozhodčích.

Šedesátiletý Kotrba má za sebou trenérské působení ve Spartě, se kterou získal titul a dovedl ji do osmifinále Ligy mistrů. V evropských pohárech vedl také Příbram a Jablonec. Se severočeským celkem a Žižkovem vyhrál domácí pohár. Jako hráč, trenér i funkcionář také působil v Českých Budějovicích.

 
Články odjinud


Články odjinud