6. listopadu 2018 • 14:06

Doležal si oddychl, že po zranění ještě stihne Evropskou ligu

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Jablonecký fotbalista Martin Doležal si oddychl, že svalové zranění, které utrpěl v průběhu zářijového úvodního utkání ve skupině Evropské ligy v Rennes, doléčil rychleji, než se původně předpokládalo. Přišel tak jen o dva pohárové duely a na čtvrteční zápas 4. kola v Astaně už je připravený. Věří minimálně v remízu.


"Oddychl jsem si hrozně, protože jsem si říkal, že když konečně hrajeme Evropskou ligu, tak jsem byl zraněný. Jsem rád, že ještě tři zápasy stihnu, a věřím, že týmu pomůžu, třeba nějakým gólem," řekl Doležal novinářům před odletem do Astany.

Po vyléčení zranění už zasáhl do tří soutěžních zápasů a naposledy v lize na Dukle už hrál v základní sestavě. Při výhře 6:2 i jednou skóroval. "Já už chtěl jít aspoň na lávku (v minulém zápase Evropské ligy) s Astanou, protože už jsem pár dní trénoval. Chtěl jsem to zkusit, bohužel ve čtvrtek jsem měl ještě vyšetření, takže mě trenér nechal ještě na tribuně," uvedl.

"Šel jsem na lávku až s Libercem. To zranění se trochu uspíšilo, protože jsem se cítil docela dobře a už mě to nebolelo. Ten návrat proběhl dřív, než byl očekávaný," dodal osmadvacetiletý útočník.

Jeho celek je po polovině bojů ve skupině poslední s dvěma body. Na vedoucí duo Astana, Dynamo Kyjev ztrácí tři body, takže potřebuje vyhrát. "Nevím, jestli je to zlomový zápas, ale každopádně kdyby se nám podařilo vyhrát, tak by skupina byla ještě více zamotaná, než je. Kdybychom uhráli aspoň nějaký bod, byli bychom spokojeni," řekl Doležal.

V Astaně ho se spoluhráči čeká utkání na umělé trávě. "Jelikož my v Jablonci jsme tak nějak od půlky listopadu skoro furt na umělce, myslím, že ji máme osahanou. Možná na začátku zápasu to bude trochu takový nezvyk. Včera jsme ale měli trénink na umělce," podotkl Doležal.

"Je tam jinačí pohyb, hlavně když jde balon za obranu, tak nezastavuje. Má to jiný odskok, i když umělá tráva v Astaně je nějaká nová, dá se na tom hrát i v kolíkách. Takže to mají asi nějak zmáklé," doplnil Doležal.

Za problém nepovažuje ani pětihodinový časový posun v Astaně a chladné počasí s denními teplotami kolem nuly. "Pojedeme v českém čase, dnes tam máme první trénink a pak půjdeme všichni brzy spát. Zítra máme dopoledne volno, trénink je až odpoledne, tak se můžeme vyspat. S posunem asi problém nebude. Možná první den, než si zvykneme. Ale když to zvládla Astana u nás, není důvod, proč bychom to nezvládli my," řekl Doležal.

"A co se týče počasí, u nás taky není nějak teplo. Teď se dva dny nějak vyčasilo, ale počasí po ránu je vždy takové chladnější. Mně to docela i vyhovuje, když je počasí chladnější. Já s tím problém mít nebudu, možná někteří, ale já určitě ne," podotkl Doležal.

Od Astany doma očekává jinou hru než při remíze 1:1 v Jablonci. "Myslím, že jsem viděl jejich loňský domácí zápas se Slavií (1:1). Samozřejmě každý zápas je jiný. K nám si přijeli pro bod, druhý poločas už moc neútočili. Doma budou chtít vyhrát, diváci je poženou. Ale my jsme si dokázali, že s týmy, co jsou v Evropské lize, můžeme hrát," dodal.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud