Hlasy po utkání Evropské ligy Astana - Jablonec | iSport.cz
8. listopadu 2018 • 20:24

Hlasy po utkání Evropské ligy Astana - Jablonec

Autor:
Hlasy po utkání 4. kola skupiny K fotbalové Evropské ligy FC Astana - FK Jablonec (2:1):


Grigorij Babajan (trenér Astany): "Zápas jsme začali dobře, prvních dvacet minut to bylo z naší strany dobré. Ale pak Jablonec hru i skóre vyrovnal. Ve druhém poločase soupeř přeskupil řady a vytvořil si šance. Posledních deset minut jsme hráli maximální fotbal."

Petr Rada (trenér Jablonce): "Samozřejmě to bolí. Myslím si, že jsme ztratili tři body. Měli jsme víc brankových příležitostí, které vyplynuly ze hry, a měli jsme je proměnit. Důležité bylo, že jsme se do těch šancí dostali. Druhý poločas jsme byli lepší, až na ten blok v závěru, kdy nám soupeř vstřelil rozhodující branku. Astana měla problémy vzadu, ale na mezinárodní úrovni, pokud jde hráč sám na bránu, by to měla být červená karta. Jestli to tam někdo křižuje, to už jsou jen spekulace. Mrzí mě to celkově, protože jsme měli šancí hodně, hlavně ta Sobolova. Nebo střela Považance, na kterou Jovovič nedosáhl. Hráli jsme fotbal s nasazením, kondičně jsme nestrádali a nebyli jsme horší. Je to pro nás kruté, ale co se týče výkonu, hráčům musím poděkovat. Měli jsme na to, abychom tu vyhráli. Domácí byli větší část druhého poločasu nervózní, vystřídali hráče a chtěli to zvrátit. Oba naši stopeři to zvládli a nepouštěli Astanu do šancí. Převládá smutek, protože jsme dostali gól opět v závěru, tam jsme to nezvládli a neubránili to tam. Asi se na to musíme ještě víc specializovat, abychom ty závěry zvládali lépe."

David Lischka (stoper Jablonce): "Byl to remízový stav ke konci zápasu, bohužel jsme to nezvládli, chybělo do konce už jen pár minut. Prostě nezvládneme konec, tak jak bychom měli. Oni měli zhruba pětiminutový tlak, kdy nás zatlačili. Měli tam dva rohy a nějaké závary. Domácí byli na balonu, dávali tam nějaké centry a vyústilo to tím gólem. Zase jsme dostali gól dvě minuty před koncem. Jak v Rennes. Uděláme dobrý zápas, pro diváky, pro všechny. Vyvíjí se to dobře a inkasujeme ke konci. Celé to všechno zkazí. Nějaká naděje na postup tam ještě je. Ještě o to zabojujeme, máme ještě dva zápasy, budeme chtít získat šest bodů. Už následující duel s Rennes se o to půjdeme zase poprat. Půjdeme si to užít a zkusit to zamotat."

Michal Trávník (záložník Jablonce): "Hrajeme vyrovnaně, máme i šance, ale doplácíme na neproměňování. Z těch tří, co jsme dnes měli, nedáme víc gólů a jsme pak za to potrestáni. Po faulu na Doležala jsem si myslel, že to bude jasná červená. Šel sám na bránu a on po něm šáhne."

Tomáš Hübschman (kapitán Jablonce): "Bylo to hodně vyrovnané utkání. Bohužel se nám nepovedlo šance realizovat. Je vidět, že tam není nějaký závratný odstup od evropských týmů. Možná bych řekl, že v některých zápasech a jejich pasážích jsme byli i lepší. Řekl bych, že nám chybělo více zkušeností a klidu v šancích a při zakončení, které jsme si vytvořili. V Rennes přišla chyba v devadesáté minutě. I dneska by ten závěr zkušenější mužstvo dohrálo asi jinak. Závěr jsme nezvládli. Nedostali jsme se na balon, naopak jsme se dostali pod velký tlak, z kterého vyplynul gól."

Zdroj: www.fkjablonec.cz

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud