Přežili jsme klinickou smrt, řekl Čermák po výhře v Litvínově
Čermák udeřil jen krátce poté, co za stavu 2:2 trefil litvínovský Juraj Mikúš ve velké šanci levou tyč. "U nás v pásmu jsme přežili klinickou smrt. Oni nás tam ostřelovali, puk lítal po brankovišti a měli obrovské šance. My jsme se dostali k jednomu vyhozenému kotouči, šli jsme dva na jednoho, dostal jsem to před bránu a skončilo to gólem," řekl novinářům Čermák.
Po přihrávce Martina Dočekala překonal přesouvajícího se Jaroslava Januse. "Chtěl jsem jen trefit puk a naštěstí mu to projelo pod betony. Potřebovali jsme takové vítězství. Poslední zápasy v extralize se nám nevydařily. Jsme moc rádi, že se štěstí otočilo na naší stranu," doplnil.
Kometa se v extralize představila počtvrté v řadě venku a do dneška měla z této šňůry na kontě jediný bod za porážku v Třinci 3:4 v prodloužení. Po duelu v Hradci Králové (3:6) z minulé neděle hrála ještě v úterý odvetu osmifinále Ligy mistrů na ledě Tappary Tampere, kde díky remíze 5:5 potvrdila postup mezi nejlepší osmičku.
"Od pondělka jsme prakticky na cestách. Jen ve čtvrtek jsme měli čas na odpočinek, ale hned v pátek jsme zase cestovali. Je to náročné, ale musíme se s tím popasovat," prohlásil Čermák.
Pochvaloval si lepší pohyb týmu než v sobotu v Karlových Varech. "Byli jsme živější. Dostávala nás samozřejmě dolů oslabení, ve třetí třetině jsme v nich také byli pod tlakem. Fyzicky to ale jinak bylo lepší než včera," prohlásil Čermák.
Byl rád, že mužstvo více pomohlo brankáři Liboru Kašíkovi, který v sobotu při premiéře po příchodu z Chabarovsku z KHL inkasoval pětkrát. "V minulém zápase jsme nechávali dost volné hráče před bránou, kde se dostávali k dorážkám. Když gólman chytí jednu střelu, tak musíme posbírat dorážky. Dneska mu vyšel zápas parádně a podržel nás," chválil Kašíka.
Za Kometu může brzy nastoupit ofenzivní lídr Martin Erat, který po dohodě s majitelem a koučem Liborem Zábranským měl v úvodu sezony volno. Navíc klub patří mezi uchazeče o navrátilce z Montrealu Tomáše Plekance, který by měl v pondělí odkrýt své další angažmá.
"Uvidíme, co přijde. Víme jistě akorát návrat Martina. Člověk se musí ráno vždycky rozhlídnout po kabině, jestli nepotká někoho nového. Věřím, že se to teď nějak ustálí. I když přestupový termín nekončí. Uvidíme, co nám připraví," usmíval se Čermák.
Hráči Komety dali Zábranskému v Litvínově vítězstvím dárek k dnešním 45. narozeninám. "Chtěli jsme, aby měl trošku lepší náladu. Nechtěli jsme mu ten sváteční den pokazit. Jsem šťastní, že se to povedlo. Budeme mít veselejší cestu domů," doplnil Čermák.
Byl také rád, že dobře dopadl jeho nešťastný zásah po vhazování v závěru, kdy trefil hokejkou litvínovského útočníka Juraje Mikúše do rozkroku. "Chyběly dvě vteřiny, šel jsem na buly, protože jsme tušil, že to bude hrát dopředu. Chtěl jsem ho zablokovat, hokejka mi vyletěla a nešťastně jsem ho tam zasáhl. Říkal ale, že je to v pohodě. Tak doufám, že bude dobrej," dodal Čermák.