Hořké výročí Sparty. Sázka na individuality se (ne)vyplácí | iSport.cz
Jakub Dvořák
25. listopadu 2018 • 19:49

Hořké výročí Sparty. Sázka na individuality se (ne)vyplácí

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bohemians - Mladá Boleslav: Jindřišek znovu probouzí Ďolíček skvělým trestňákem, 2:1!
Bohemians - Mladá Boleslav: Klíma zpražil Ďolíček, 1:1! Ofsajd to podle VAR nebyl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Raději v sestavě tři schopné fotbalisty, než deset fachmanů. Takovou cestou se současná Sparta vydala a netají se tím, že fotbal chce tímto způsobem dělat i nadále. Je to dobře? To už je v kompetenci jiných. Nicméně někdy sázka na schopnosti Stancia, Kangy či Tetteha Letenským vyjde, někdy na to zase dojedou. Jako třeba v neděli, kdy doma nedokázali porazit bezzubý Jablonec.Když se jim daří, je na tom dobře i Sparta. O kom je řeč? O hráčích, na kterých současný tým Pražanů stojí. Ať už jsou to Nicolae Stanciu, Guélor Kanga, Benjamin Tetteh, ale i Srdjan Plavšič či Alexandru Chipciu.

Společně ve Spartě tvoří partu, která ligu neohromuje revolučním pojetím fotbalu, ale individuálními schopnostmi dokáže rozhodovat zápasy. Problém však přichází ve chvíli, když někdo z výše vyjmenovaných hráčů vypadne ze své role kvůli zranění, trestu, anebo přijde herní útlum. A to byl případ nedělní remízy s Jabloncem.

SESTŘIH: Sparta - Jablonec 0:0. Letenské oslavy zhořkly, Stanciu neproměnil penaltu

Letenským nefungovalo takřka nic z obvyklé taktiky. V žalostném stavu se nachází oba kraje. Jestliže někteří hráči hrají v posledních zápasech o svoji budoucnost na Letné, proti Severočechům rozhodně dojem na duo Zdeněk Ščasný, Tomáš Rosický neudělali.

Křídla takřka nefungovala. Srdjan Plavšič střídal už zkraje druhé půle, Bogdan Vatajelu se víc pral sám se sebou, než s obranou soupeře. O podpoře krajních beků nemluvě. Dostatečně ve hře se neobjevila ani největší sparťanská zbraň Benjamin Tetteh. Nicolae Stanciu zase korunoval slabý výkon trestuhodně kopnutou penaltou.

Můžeme debatovat o tom, jak moc ve středu pole scházel vykartovaný Guélor Kanga, nebo že jeho a třeba i bez formy hrající spoluhráče neumí ostatní spoluhráči na soupisce plnohodnotně zastoupit. Ale narážíme tím na zcela zásadní problém – klub, který chce vyhrát titul a postoupit do evropských pohárů, nemůže stát pouze na jednom hráči.

Svoje kádry tak nestaví v Manchesteru City, Barceloně, Juventusu či Borussii Dortmund. Sparta se těmto klubům velikostí a finanční sílou sice nemůže ani přiblížit, nicméně na tuzemské poměry se jedná o klub podobného rázu a sázka na individualitu rovná se jeden velký hazard. Jednou to vyjde, jednou zase ne. Záleží, jak se individuality vyspí a kolik jich bude hrát. I proto ztrácí Sparta na čelo ligy po polovině základní části devět bodů.

Sparta - Jablonec: Stanciu pokutový kop neproměnil! Skvěle ho vychytal Hrubý

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud