Hořké výročí Sparty. Sázka na individuality se (ne)vyplácí | iSport.cz
Jakub Dvořák
25. listopadu 2018 • 19:49

Hořké výročí Sparty. Sázka na individuality se (ne)vyplácí

TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Raději v sestavě tři schopné fotbalisty, než deset fachmanů. Takovou cestou se současná Sparta vydala a netají se tím, že fotbal chce tímto způsobem dělat i nadále. Je to dobře? To už je v kompetenci jiných. Nicméně někdy sázka na schopnosti Stancia, Kangy či Tetteha Letenským vyjde, někdy na to zase dojedou. Jako třeba v neděli, kdy doma nedokázali porazit bezzubý Jablonec.Když se jim daří, je na tom dobře i Sparta. O kom je řeč? O hráčích, na kterých současný tým Pražanů stojí. Ať už jsou to Nicolae Stanciu, Guélor Kanga, Benjamin Tetteh, ale i Srdjan Plavšič či Alexandru Chipciu.

Společně ve Spartě tvoří partu, která ligu neohromuje revolučním pojetím fotbalu, ale individuálními schopnostmi dokáže rozhodovat zápasy. Problém však přichází ve chvíli, když někdo z výše vyjmenovaných hráčů vypadne ze své role kvůli zranění, trestu, anebo přijde herní útlum. A to byl případ nedělní remízy s Jabloncem.

SESTŘIH: Sparta - Jablonec 0:0. Letenské oslavy zhořkly, Stanciu neproměnil penaltu

Letenským nefungovalo takřka nic z obvyklé taktiky. V žalostném stavu se nachází oba kraje. Jestliže někteří hráči hrají v posledních zápasech o svoji budoucnost na Letné, proti Severočechům rozhodně dojem na duo Zdeněk Ščasný, Tomáš Rosický neudělali.

Křídla takřka nefungovala. Srdjan Plavšič střídal už zkraje druhé půle, Bogdan Vatajelu se víc pral sám se sebou, než s obranou soupeře. O podpoře krajních beků nemluvě. Dostatečně ve hře se neobjevila ani největší sparťanská zbraň Benjamin Tetteh. Nicolae Stanciu zase korunoval slabý výkon trestuhodně kopnutou penaltou.

Můžeme debatovat o tom, jak moc ve středu pole scházel vykartovaný Guélor Kanga, nebo že jeho a třeba i bez formy hrající spoluhráče neumí ostatní spoluhráči na soupisce plnohodnotně zastoupit. Ale narážíme tím na zcela zásadní problém – klub, který chce vyhrát titul a postoupit do evropských pohárů, nemůže stát pouze na jednom hráči.

Svoje kádry tak nestaví v Manchesteru City, Barceloně, Juventusu či Borussii Dortmund. Sparta se těmto klubům velikostí a finanční sílou sice nemůže ani přiblížit, nicméně na tuzemské poměry se jedná o klub podobného rázu a sázka na individualitu rovná se jeden velký hazard. Jednou to vyjde, jednou zase ne. Záleží, jak se individuality vyspí a kolik jich bude hrát. I proto ztrácí Sparta na čelo ligy po polovině základní části devět bodů.

Sparta - Jablonec: Stanciu pokutový kop neproměnil! Skvěle ho vychytal Hrubý

 
Články odjinud


Články odjinud