Ať Kaderka s Navrátilem podají demisi. Měli dostat na kurt Berdycha | iSport.cz
5. února 2019 • 15:45

Ať Kaderka s Navrátilem podají demisi. Měli dostat na kurt Berdycha

Autor:
TOP VIDEA
Liberec - Dukla: Kozák krásným lobem zvýšil na 2:0! Liberec - Dukla: Kozák krásným lobem zvýšil na 2:0!
Vítkovice - Třinec: Neskutečný obrat! Poslední gól zápasu vstřelil Kovařčík, 3:4 Vítkovice - Třinec: Neskutečný obrat! Poslední gól zápasu vstřelil Kovařčík, 3:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je mi neskutečně líto našich hráčů, kteří nastoupili v neúspěšném prvním kole Davis Cupu s Nizozemci. Veselý hrál zraněný, oba s Rosolem dřeli. I když byli v deblu horší, dostali se k mečbolům a mohli vyhrát. Byla to trochu smůla, tragédie, je mi jich vážně líto.A nejen jich. Je potřeba si uvědomit, o co šlo do budoucna. Český tenis se dostává na hranici toho, zda se udrží mezi širší elitou, nebo klesneme úplně jinam. Rosol může být příští rok zraněný, přestat hrát. S Veselým je to také všelijaké. Mladý Lehečka se mi líbil, ale vytáhnout se na Haaseho unaveného po deblu fyzicky a ještě víc psychicky, nebyl zase tak velký problém.

Haase se pral i s ohromnou odpovědností, kdyby s Lehečkou prohrál, nemohl se do Holandska skoro vrátit. Zato náš junior mohl hrát bez zábran. Vedl si dobře, velký talent to je, ale takhle by se na Holanďana sápali i Zdeněk Kolář nebo Jan Šátral, kteří jsou zkušenější, a kdo ví, jak by to dopadlo.

Víte, já myslím na český tenis v globálu. Samozřejmě teď dáváme divákům najevo, že nastoupil junior a jak hrál hezky, ale měli bychom se taky zamyslet nad tím, co jsme udělali špatně.

A mně přijde, že jsme ten zápas trošku podcenili. Měli jsme za každou cenu dostat na kurt Berdycha! A to považuji za povinnost prezidenta svazu a kapitána. Měli mu vysvětlit situaci a říct: Tomáši, tady nejde o to, jestli budeš hrát na konci roku finálovou skupinu v Madridu, nebo ne, ale jedná se o budoucnost českého tenisu a ty musíš tenhle zápas odehrát. Věřím, že Tomáš není takový mezek, že by to neudělal.

Nechci malovat čerta na zeď, ale jestli to dopadne tak, jak to do budoucna nepříliš růžově vidím, tak za to můžou tihle dva. Beru tenhle zápas za tak důležitý, že Berdychovi, pokud měl nějaké požadavky, je měli do puntíku splnit. A to je celé.

Ať se na mě nikdo nezlobí, ať to bylo jakkoliv, tak zodpovědnost za to, že nehrál Berdych, má tenisový svaz v čele s prezidentem Kaderkou a kapitánem Navrátilem. A na základě toho by ti dva měli podat demisi. To je můj názor.

Tohle byla výjimečná situace. 

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud