Ať Kaderka s Navrátilem podají demisi. Měli dostat na kurt Berdycha | iSport.cz
5. února 2019 • 15:45

Ať Kaderka s Navrátilem podají demisi. Měli dostat na kurt Berdycha

Autor: Jan Kodeš
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Mistrovské oslavy v plném proudu! Hasiči u Edenu ale i jízda s pohárem po Praze
Sešívaní po derby se Spartou přebírají pohár pro mistra ligy!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je mi neskutečně líto našich hráčů, kteří nastoupili v neúspěšném prvním kole Davis Cupu s Nizozemci. Veselý hrál zraněný, oba s Rosolem dřeli. I když byli v deblu horší, dostali se k mečbolům a mohli vyhrát. Byla to trochu smůla, tragédie, je mi jich vážně líto.A nejen jich. Je potřeba si uvědomit, o co šlo do budoucna. Český tenis se dostává na hranici toho, zda se udrží mezi širší elitou, nebo klesneme úplně jinam. Rosol může být příští rok zraněný, přestat hrát. S Veselým je to také všelijaké. Mladý Lehečka se mi líbil, ale vytáhnout se na Haaseho unaveného po deblu fyzicky a ještě víc psychicky, nebyl zase tak velký problém.

Haase se pral i s ohromnou odpovědností, kdyby s Lehečkou prohrál, nemohl se do Holandska skoro vrátit. Zato náš junior mohl hrát bez zábran. Vedl si dobře, velký talent to je, ale takhle by se na Holanďana sápali i Zdeněk Kolář nebo Jan Šátral, kteří jsou zkušenější, a kdo ví, jak by to dopadlo.

Víte, já myslím na český tenis v globálu. Samozřejmě teď dáváme divákům najevo, že nastoupil junior a jak hrál hezky, ale měli bychom se taky zamyslet nad tím, co jsme udělali špatně.

A mně přijde, že jsme ten zápas trošku podcenili. Měli jsme za každou cenu dostat na kurt Berdycha ! A to považuji za povinnost prezidenta svazu a kapitána. Měli mu vysvětlit situaci a říct: Tomáši, tady nejde o to, jestli budeš hrát na konci roku finálovou skupinu v Madridu, nebo ne, ale jedná se o budoucnost českého tenisu a ty musíš tenhle zápas odehrát. Věřím, že Tomáš není takový mezek, že by to neudělal.

Nechci malovat čerta na zeď, ale jestli to dopadne tak, jak to do budoucna nepříliš růžově vidím, tak za to můžou tihle dva. Beru tenhle zápas za tak důležitý, že Berdychovi, pokud měl nějaké požadavky, je měli do puntíku splnit. A to je celé.

Ať se na mě nikdo nezlobí, ať to bylo jakkoliv, tak zodpovědnost za to, že nehrál Berdych, má tenisový svaz v čele s prezidentem Kaderkou a kapitánem Navrátilem. A na základě toho by ti dva měli podat demisi. To je můj názor.

Tohle byla výjimečná situace. 

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud