Tři stopeři ve formě, Slavia byla spolehlivá a pragmatická | iSport.cz
Jan Malý
24. listopadu 2018 • 18:21

Tři stopeři ve formě, Slavia byla spolehlivá a pragmatická

Autor: Jan Malý
TOP VIDEA
RENTGEN: Co stojí za vzestupem Budějovic? Skvěle hrající Schranz může potrápit Spartu RENTGEN: Co stojí za vzestupem Budějovic? Skvěle hrající Schranz může potrápit Spartu
TOP MOMENTY: Zábranský je zpátky, bída Hradce a další bizarní pokuta pro Kladno TOP MOMENTY: Zábranský je zpátky, bída Hradce a další bizarní pokuta pro Kladno
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je možné, že video Slavii v Karviné pomohlo. Postavení Jaromíra Zmrhala před první brankou bylo hraniční. Nic to však nemění na tom, že červenobílí vyhráli v Karviné 3:1 zcela po zásluze. Bylo jasně patrné, jak soupeře herně převyšují, jak utkání vládnou. A ani se nemuseli vypnout k maximálnímu výkonu, hráli tak trochu v úsporném režimu.Když se Slavia podruhé v utkání dostala do vedení, získala nad ním od té chvíle absolutní moc. Její obrana si počínala natolik spolehlivě, že si oslabený domácí celek nevypracoval prakticky nic nebezpečného.

Červenobílým je vcelku jedno, kdo v defenzivní linii stojí. Především ve stoperské dvojici. Trenér Jindřich Trpišovský nechal odpočívat Michaela Ngadeua, který se k týmu připojil po reprezentačním srazu až ve čtvrtek, a nasadil Simona Deliho a Ondřeje Kúdelu. Oba byli velmi dobří, na tomhle postu se nyní Trpišovský snad nemůže splést. Ve formě má tři stopery.

V ofenzivě mohli být „sešívaní“ kreativnější, přímočařejší a mohli se další brankou uklidnit dřív. Hráli však především pragmaticky, byli si vědomi své síly a dobře se připravili na čtvrteční pokračování v Evropské lize, budou hrát v Bordeaux. Tam bude třeba, aby svůj maximální výkon podali.

SESTŘIH: Karviná - Slavia 1:3. Sešívaní se odtrhli od Plzně na čtyři body. I sporným gólem

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová Aleš Opatrný

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Články odjinud


Články odjinud