Progres Sparty? S Lischkou je pevnější, ale odpověď leží na severu Čech | iSport.cz
Jan Vacek
3. listopadu 2019 • 21:03

Progres Sparty? S Lischkou je pevnější, ale odpověď leží na severu Čech

Autor: Jan Vacek
TOP VIDEA
Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu
LIGA NARUBY: Attila Limberský? To se to blbne, když vás jistí Proske LIGA NARUBY: Attila Limberský? To se to blbne, když vás jistí Proske
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sparta táhne nejlepší sekvenci v sezoně. Vyhrála tři z posledních čtyř zápasů, navíc při impozantním skóre 14:1. O body přišla jen v Teplicích, a to navíc díky inkasované brance v samotném závěru. Sledujeme definitivní zlom, kdy letenský klub otáčí sezonu správným směrem?Na první pohled se to tak může zdát, na místě je ale rozhodně opatrnost. Při vší úctě k soupeřům, Pražané v posledních týdnech nenaráželi na těžké kalibry. Kromě Teplic se srazili s Karvinou (4:0), Bohemians (4:0), Českými Budějovicemi (4:0) a Opavou (1:0). V žádném případě to nebyly jednoduché mače, v tuzemském měřítku bychom ale našli mnohem záludnější testy.

Jeden takový čeká na Spartu už za týden. Zamíří do Jablonce, kde se nehraje dobře nikomu. Navíc se bude muset obejít bez vykartovaného špílmachra Guélora Kangy.

„Jablonec nám ukáže zrcadlo. Cítím ale, že se výkonnost zvedá,“ prohlásil trenér Václav Jílek.

SESTŘIH: Opava - Sparta 0:1. Letenští vydřeli druhou venkovní výhru, rozhodl Vindheim

Ano, Sparta je s nástupem stopera Davida Lischky mnohem pevnější směrem dozadu. Nahoru jde i její produktivita, byť zrovna poslední vystoupení v Opavě to zrovna nepotvrdilo. Zároveň se ale zatím nedokáže vyvarovat hluchých pasáží v jednotlivých duelech, které by silnější sok mohl ztrestat.

Třeba Jablonec? Právě konfrontace s aktuálně třetím týmem tabulky dá skutečnou odpověď na otázku, do jaké míry se Sparta posunula vpřed. A jestli vůbec.

Jílek po výhře v Opavě: Báli jsme se vítězství, musíme být v klidu. Vindheim se osvědčil

Opava - Sparta: Vindheim našel Kozáka, ten střílel pohotově, ale vedle

Opava - Sparta: Haškova rána zpoza vápna prolétla vedle levé tyče

Opava - Sparta: Závar ve vápně hostů, brankář Fendrich se dostal ke střele!

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová MMA videa

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Aleš Opatrný Program SP

Články odjinud


Články odjinud