Jonáš Bartoš
29. září 2017 • 08:52

Oživení Rakušana? Ivanschitz ukázal, jak je Plzeň silná i na lavičce

TOP VIDEA
Řepka: Klasický slávista? Vlček. Ty jsi ho jednou nechutně složil, řekl Šmicer Řepka: Klasický slávista? Vlček. Ty jsi ho jednou nechutně složil, řekl Šmicer
Liberec - Brno: Melichárek vyrazil míč jen k Pulkrabovi, a ten dal gól na 1:0! Liberec - Brno: Melichárek vyrazil míč jen k Pulkrabovi, a ten dal gól na 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když se v 74. minutě zvedl z lavičky, plzeňským stadionem to jen zašumělo. Andreas Ivanschitz dostal od Pavla Vrby šanci poprvé v sezoně, nečekaně v důležitém pohárovém duelu a za nerozhodnutého stavu. 33letý špílmachr se odvděčil asistencí na vítězný gól Jana Kopice. Plzni proti Beer Ševě nepomohl jen on – pojišťovací třetí branku přidal náhradník Marek Bakoš po milimetrovém centru dalšího střídajícího hráče Martina Zemana. Bilance hráčů z lavičky jen podtrhuje fakt, jakou má momentálně Plzeň fazonu nejen u těch, kteří naskakují v základní jedenáctce.Hráči, co od západočeského kouče dostávají šanci z pozice náhradníků, téměř neustále prokazují kvality. Například proti Beer Ševě se do statistik zapsali všichni tři fotbalisté, které Vrba poslal na trávník v průběhu druhého poločasu.

Andreas Ivanschitz ve svém prvním startu sezony připravil branku pro Jana Kopice, Martin Zeman zase nádherně nacentroval na třetí zásah Marku Bakošovi. „Vidíte, že náš kádr je hodně silný. A to ještě máme tři hráče zraněné, přičemž všichni by mohli nastoupit taky. Těší mě, že v Plzni je momentálně tak silné mužstvo. Střídající hráči jsou schopni vnést do utkání další kvalitu, která je v závěrečných minutách někdy rozhodující,“ těšilo Vrbu.

Úspěšný trenér, pod nímž vstoupila Plzeň do ligové sezony osmi výhrami, přitom patří mezi konzervativní kouče. Vrba rád spoléhá na užší skupinu hráčů, které staví do většiny duelů, náhradníci se do akce příliš nepodívají.

Jenže na západě Čech je momentálně ohromná kvalita. A i ti, kteří do zápasů naskakují v průběhu hry, umí strhnout zápas do vítězného konce. Přesně jako se to stalo s Beer Ševou. Vrba tak nutně musí přemýšlet o tom, jak i těm, co nepatří mezi jeho klíčové borce, dát šanci, protože na hřišti ukazují své přednosti.

Přesně tohle předvedl ve čtvrtek Andreas Ivanschitz. Levonohý špílmachr byl od začátku sezony odstavený na vedlejší kolej, mělo dojít k jeho hostování v Bohemians. Rakouský exreprezentant tuto možnost zavrhl a rozhodl se bojovat o místo v Plzni.

Třináct zápasů sledoval své parťáky buď z tribuny, nebo z lavičky, mezi tím ale poctivě trénoval. Nezahořkl, jako správný profesionál se připravoval se stoprocentním nasazením a čekal na šanci. Trenér Vrba mu jí dal proti Beer Ševě na závěrečnou čtvrthodinku. Ivanschitz stihl asistenci a ukázal, že na hřišti může Plzni pomoct.

To samé platí i o jiných hráčích. Milan Petržela měl svolení hledat si jiné angažmá, vzhledem ke zranění Václava Pilaře ale v Plzni zůstal a znovu se začal dostávat na hřiště. Teď nabral skvělou formu a zase mu patří pravá strana plzeňské zálohy.

Vzhledem k rozjetému Michaelu Krmenčíkovi se na hřiště jiní útočníci příliš nedostávají, letní posila Jakub Řezníček stále čeká na první branku. Další v pořadí Marekl Bakoš ale i přes slabší minutáž branky dává. Při Krmenčíkově distancu vystřílel postup přes Larnaku do základní skupiny Evropské ligy, další důležitou branku přidal ve čtvrtek večer. Martin Zeman téměř pokaždé, když přijde do zápasu, dokáže hru oživit.

Plzeňská lavička je zkrátka výjimečně silná, navíc bude ještě silnější – z marodky se vrací trojice Pilař, Kovařík, Čermák a jak prohlásil Vrba, také jde o hráče, kteří mohou s klidem nastupovat v základní sestavě. 

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje v Plzni? Zde sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu >>

720p 360p
Plzeňský trenér Vrba: Mohli jsme být přesnější a dát víc gólů

720p 360p
Kopic o výhře Plzně: Gól na 1:1 nás probral, začali jsme hrát svoji hru

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze