TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Plzeň 1:3. Viktoria na úvod sezony otočila zápas v druhé půli
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Plzeň 1:3. Viktoria na úvod sezony otočila zápas v druhé půli
RENTGEN: Zvládne Slavia v nové sezoně lépe Trpišovského styl fotbalu? RENTGEN: Zvládne Slavia v nové sezoně lépe Trpišovského styl fotbalu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zaplatit za hráče přes 4 miliardy korun je šílené. Když navíc Barcelona naposledy masivně investovala do brazilské hvězdy, Neymar už po čtyřech sezonách pláchl za miliony do PSG. U Philippe Coutinha ale může vše dopadnout jinak. Brazilští kamarádi stejného věku jsou hodně odlišní a v případě posily z Liverpoolu se vzájemné partnerství Barceloně může vyplatit ještě víc, než v případě nejdražšího hráče planety.Coutinho stál ohromný balík a v katalánském klubu má být jedním z tvůrců dalších úspěšných let mocného giganta. Naposledy s podobnou pompou na Nou Camp přestupoval Neymar, který ale už obléká úplně jiný dres.

Bát se, že by Coutinho po pár letech prchl podobně jako jeho slavnější reprezentační kolega? V tomhle případě by to mělo pro Barcelonu dopadnout lépe. A to z několika důvodů.

Coutinho si přestup z Liverpoolu doslova vytrucoval. Do Španělska chtěl už v létě, anglický celek nakonec povolil až teď, kdy šéfové z Anfield Road pochopili, že situace kolem brazilského šikuly je neudržitelná. „Splnil se mi sen,“ dokola opakuje pětadvacetiletý hráč.

Neymar při svém příchodu ze Santosu tvrdil víceméně to samé. Jenže dřímaly v něm trochu jiné touhy než v aktuální hvězdné posile. Neymar do klubu přišel s tím, že se chce brzy stát tím prvním, jasným lídrem, nejlepším fotbalistou světa.

To mu ale v Barceloně nemohlo vyjít. Na tuhle roli je předurčený Lionel Messi, což se nejspíš ještě pár let nezmění.

Když Neymar pochopil, že v týmové hierarchii se před božského Argentince nedostane, přijal novou výzvu a jako ofenzivní jednička dobývá vavříny jinde, v oáze miliardářů z PSG.

Troufám si tvrdit, že tohle u Coutinha nehrozí. Samozřejmě jde také o mimořádného fotbalistu a ambiciózního hráče. Ale do Barcelony nejde s tím, že chce být jedničkou před Messim.

Coutinho je jiným typem fotbalisty. Může hrát víc ze zálohy, spíš tvořit hru, do budoucna ideálně pasuje jako nástupce současného kapitána Iniesty. Nebude tím, kdo hodlá bořit střelecké rekordy, spíš se snaží podpořit týmové úspěchy v roli playmakera, případně ostřelovače z větších vzdáleností.

Jak moc Coutinho do Barcelony chce, ukazuje i jiný fakt. Podle informací ze Španělska šejkové v PSG Neymarovi slíbili, že mu brazilského kamaráda přivedou v létě. Coutinhovi nabídli luxusní plat, po Neymarovi druhý nejvyšší. Nicméně on za nabídku poděkoval a slušně ji odmítl.

Jeho snem je totiž Barcelona a hraní vedle největších hvězd, to za žádné peníze nechce vyměnit.

Philippe Coutinho, nová posila Barcelony, se představil fanouškům
Philippe Coutinho, nová posila Barcelony, se představil fanouškům

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze