Smutný Pilařův konec. Plzni ještě měl co dát, Vrba možná bude litovat | iSport.cz
Jonáš Bartoš
15. června 2018 • 15:50

Smutný Pilařův konec. Plzni ještě měl co dát, Vrba možná bude litovat

TOP VIDEA
Sparta - České Budějovice: Penalta na Kozáka? NE! Sudí Marek se dlouho radil… Sparta - České Budějovice: Penalta na Kozáka? NE! Sudí Marek se dlouho radil…
Zahájení, koňská show i český postup. Jaký byl první den Prague PlayOffs 2019 Zahájení, koňská show i český postup. Jaký byl první den Prague PlayOffs 2019
VŠECHNA VIDEA ZDE

Malý velký muž, hradecký Messi. Úžasný driblink, těžko napodobitelný pohyb s míčem, výjimečný fotbalový cit a herní inteligence. Tohle všechno má Václav Pilař v sobě. Jenže přesto v Plzni končí, klub brzy 30letého záložníka pro boje v Lize mistrů nepotřebuje. Bohužel se skvělý hráč nemůže spolehnout na chatrné tělo, kterého ho příliš často vyřazuje z provozu. Viktoria už odmítla křehkého fotbalistu držet v kádru, ten musí hledat jinde. Dělá Pavel Vrba dobře? Přes vleklé zdravotní problémy tvrdím, že zbavovat se mimořádného a charakterově čistého hráče je chyba.Trenér Vrba přiznal, že rozloučit se s Pilařem bylo víc než těžké. Šlo o jeho oblíbence, na kterého spoléhal při své první západočeské kapitole a následně i v reprezentaci. Pilař se odvděčoval nadstandardními výkony, nebo také vítězným kvalifikačním gólem do sítě Nizozemska, čímž výrazně přispěl k postupu na EURO 2016.

Vrba během druhého plzeňského působení už Pilaře řadil spíš mezi nepoužitelné marody, než opory pro základní sestavu. Svalové problémy, kotník, pak zase svalové problémy… A šlo by pokračovat, výčet jeho trablů je smutně dlouhý. Vždy, kdy se drobný záložník začal rozjíždět, zase narazil na zdravotní problém a složitě se vracel do pohody.

Kvůli získání herního rytmu šel Pilař na jarní hostování do Liberce. Nejdřív se dával zdravotně do kupy, ale na konci soutěže se prokousal do základní sestavy a nevedl si špatně.

Možná počítal s tím, že v letní přípravě ještě v Plzni dostane šanci. Jenže Vrba už nechtěl riskovat, často marodného fotbalistu už nepotřebuje. I když ví, že v momentě, kdy Pilařovo tělo nestávkuje, fotbalově předčí většinu členů kádru.

Nemůžu si pomoct, ale zbavovat se takového hráče je prostě škoda. Když míval den, zvládl vodit po hřišti i největší hvězdy Barcelony. Právě takový typ rozdílového fotbalisty by se Plzni pro Ligu mistrů hodil a v Česku těžko podobného sežene.

Pilař je navíc charakterově čistým hráčem, pohodovým klukem do kabiny. Poctivec a pracant, který na hřišti i mimo něj udělá vše, co se po něm chce.

Šikovný křídelník by měl ligové angažmá v pohodě najít, hráčů s jeho kvalitami pobíhá na českých trávních opravdu málo. Třeba ještě Plzni ukáže, že udělala chybu a naváže na výkony, které ho před šesti lety vynesly až do bundesligy.

Nová akvizice mistrovské Plzně, záložník Roman Procházka
Nová akvizice mistrovské Plzně, záložník Roman Procházka

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová Aleš Opatrný

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Články odjinud


Články odjinud