Smutný Pilařův konec. Plzni ještě měl co dát, Vrba možná bude litovat | iSport.cz
Jonáš Bartoš
15. června 2018 • 15:50

Smutný Pilařův konec. Plzni ještě měl co dát, Vrba možná bude litovat

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Britský novinář: Fotbal je dnes v Liverpoolu vysvobozením. Co přestupová politika?
Sparta trénuje na ledě už i s Horákem. Bude na něj spoléhat. Koho chce do lajny?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Malý velký muž, hradecký Messi. Úžasný driblink, těžko napodobitelný pohyb s míčem, výjimečný fotbalový cit a herní inteligence. Tohle všechno má Václav Pilař v sobě. Jenže přesto v Plzni končí, klub brzy 30letého záložníka pro boje v Lize mistrů nepotřebuje. Bohužel se skvělý hráč nemůže spolehnout na chatrné tělo, kterého ho příliš často vyřazuje z provozu. Viktoria už odmítla křehkého fotbalistu držet v kádru, ten musí hledat jinde. Dělá Pavel Vrba dobře? Přes vleklé zdravotní problémy tvrdím, že zbavovat se mimořádného a charakterově čistého hráče je chyba.Trenér Vrba přiznal, že rozloučit se s Pilařem bylo víc než těžké. Šlo o jeho oblíbence, na kterého spoléhal při své první západočeské kapitole a následně i v reprezentaci. Pilař se odvděčoval nadstandardními výkony, nebo také vítězným kvalifikačním gólem do sítě Nizozemska, čímž výrazně přispěl k postupu na EURO 2016.

Vrba během druhého plzeňského působení už Pilaře řadil spíš mezi nepoužitelné marody, než opory pro základní sestavu. Svalové problémy, kotník, pak zase svalové problémy… A šlo by pokračovat, výčet jeho trablů je smutně dlouhý. Vždy, kdy se drobný záložník začal rozjíždět, zase narazil na zdravotní problém a složitě se vracel do pohody.

Kvůli získání herního rytmu šel Pilař na jarní hostování do Liberce. Nejdřív se dával zdravotně do kupy, ale na konci soutěže se prokousal do základní sestavy a nevedl si špatně.

Možná počítal s tím, že v letní přípravě ještě v Plzni dostane šanci. Jenže Vrba už nechtěl riskovat, často marodného fotbalistu už nepotřebuje. I když ví, že v momentě, kdy Pilařovo tělo nestávkuje, fotbalově předčí většinu členů kádru.

Nemůžu si pomoct, ale zbavovat se takového hráče je prostě škoda. Když míval den, zvládl vodit po hřišti i největší hvězdy Barcelony. Právě takový typ rozdílového fotbalisty by se Plzni pro Ligu mistrů hodil a v Česku těžko podobného sežene.

Pilař je navíc charakterově čistým hráčem, pohodovým klukem do kabiny. Poctivec a pracant, který na hřišti i mimo něj udělá vše, co se po něm chce.

Šikovný křídelník by měl ligové angažmá v pohodě najít, hráčů s jeho kvalitami pobíhá na českých trávních opravdu málo. Třeba ještě Plzni ukáže, že udělala chybu a naváže na výkony, které ho před šesti lety vynesly až do bundesligy.

Nová akvizice mistrovské Plzně, záložník Roman Procházka
Nová akvizice mistrovské Plzně, záložník Roman Procházka

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud