Zabržděná Plzeň. Bohemians uspěli zbraněmi českého mistra

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Západočeši drží sérii 31 zápasů bez porážky. Remízu 1:1 z Ďolíčku nakonec vnímají jako plusový bodík. Český mistr ale zbabral druhou půli, k udržení výsledku vydatně pomohly zákroky gólmana Mariána Tvrdoně. Plzeň předvedla málo, naopak Bohemka zaslouží pochvalu – převahu získala zbraněmi, kterými se běžně pyšní český mistr.

Plzeň naskočila do zápasového kolotoče po reprezentační pauze vlažně. První půli zvládla, jediná přesná střela Jhona Mosquery znamenala vedení 1:0. Druhé dějství vystihl trenér Viktorie Michal Bílek. „Je evidentní, že musíme přidat. Máme dobré mužstvo, fotbalové, ale agresivitou a důrazem nemůžeme být horší. V některých fázích zápasu jsme pokulhávali, tohle musíme změnit,“ hledal příčiny ztráty dvou bodů po utkání.

Domácím vyšlo nasazení Václava Drchala, který trhal plzeňskou obranu na kousky. Z  Pernici dělal bezmocného přihlížejícího, zkušený stoper rychlostně vůbec nestíhal. Bohemians drtili soupeře elánem, nasazením, chutí se zápasem něco udělat. Používali jednoduché dlouhé balony za obranu, nátlakovou hrou podporovanou nadšeným publikem dostávali hráče Plzně pod tlak. Viktoriáni najednou měli na hřišti mnohem méně času i prostoru a kupili chyby.

Přitom Plzeň v Bílkově éře dominuje právě výše popsanými atributy. Neuhne ze žádného souboje, je velmi dobře atleticky i silově připravená. Pomáhá si dlouhánem Chorým na hrotu a soubojový fotbal zvládá. Na Bohemce okusila vlastní recept na úspěch, který mistrovskému týmu vůbec nezachutnal.

Bod zvenku musí brát jako maximum, co šlo z těžkého utkání vydolovat. Nebýt pohotových zákroků Mariána Tvrdoně nebo břevna po dělovce Jana Kovaříka, domácí slavili výhru.

Plzeň natáhla sérii ligové neporazitelnosti na 31 zápasů, ale herní projev musí do dalších týdnů změnit. Mužstvo čeká úterní výjezd na Bayernu, odkud v pátek odjížděli Patrik Schick a Adam Hložek se čtyřgólovým přídělem…

SESTŘIH: Bohemians - Plzeň 1:1. Ztráta mistra, v závěru mohl rozhodnout Kovařík

1. Sparta 30 20 8 2 70:29 68
2. Slavia 30 20 6 4 81:25 66
3. Plzeň 30 17 6 7 55:29 57
4. Bohemians 30 14 6 10 53:49 48
5. Slovácko 30 13 7 10 36:38 46
6. Olomouc 30 10 11 9 45:40 41
7. Liberec 30 10 8 12 39:43 38