Květoslav Šimek
22. února 2019 • 23:25

Poučné derby. Oceláři se probrali, Vítkovice nesmí polevit

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Pád Soukalové přišel s Koukalem, myslí si Krčmář i další. Žárlil, že je slavnější
SESTŘIH: Pardubice - Plzeň 2:3. Zářil Šulc, v oslabení domácí sahali po bodu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po reprezentační přestávce prohráli třinečtí Oceláři všechny tři domácí zápasy. S Libercem (2:5), s Mountfieldem (1:5) i s Kometou (0:1). Vycouvali z boje o Prezidentský pohár, fanoušci žádali budíček.Tým Václava Varadi a Marka Zadiny v Ostravě ukázal, že už není jen spícím obrem. Po minulém vítězství v Litvínově 5:0 předvedli Třinečtí obrat z 0:3 na 4:3. Ve Vítkovicích, které deset zápasů za sebou doma neprohrály a předváděly velmi dobré výkony.

Hodně cenný skalp. Ostravané sice byli naštvaní na spornou situaci ze 41. minuty, kdy se Jakub Lev natáhnul hokejkou po Martinovi Růžičkovi a sudí ho vyloučili za sekání. Hned pak hráli ve třech, když Petr Šidlík vyhodil puk na hraně plexi a střídačky. Dostali kontaktní gól na 3:2 a nakonec padli. Ale tohle jim skvěle rozjetý duel nesebralo.

Polevili, přestali být aktivní. Přesně to z brány popsal brankář Patrik Bartošák. „Když jsme jim hráli do těla, napadali je a tlačili, tak si ani nečichli,“ říkal gólman. „S takovým týmem, jako Třinec, nemůžeme přestat hrát, umí trestat.“

Oceláři ukázali, že umí zabojovat. Otočit i zdánlivě ztracený zápas. V tom bylo 110. moravsko-slezské derby poučné pro oba nesmiřitelné rivaly. Nepolevit a nevzdat. To je cesta k vítězství.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud