Mlčení? Tak se s fanoušky nejedná! | iSport.cz
Lukáš Tomek
17. dubna 2012 • 20:04

Mlčení? Tak se s fanoušky nejedná!

Vstoupit do diskuse
0
Šéfka komise českých prvoligových sudí Dagmar Damková
TOP VIDEA
RUDEJ FANDA: Výhra Sparty? Napětí si nechte, rozhodl haluzák. Poznar nejlíp stíní
iSport podcast: Obešla by se Slavia bez LM? Svolí k přestupu Masopusta?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Transparentnost. Tohle slovo používají vrcholní představitelé českého i světového fotbalu často. A nebylo by na tom nic špatného, pokud by se ve jménu tohoto hesla opravdu chovali. Poslední případ podezřelého ligového utkání, na které upozornila Fotbalovou asociaci ČR společnost Sportradar, ale bohužel ukazuje, že slova a činy jsou si často pořádně vzdálené.O co jde? Fotbalová asociace přiznala, že dostala podnět na konkrétní zápas. Šéfka komise rozhodčích Dagmar Damková ho prozkoumala z pohledu sudích, ředitel sportovně-technického oddělení Fotbalové asociace Dušan Fitzel pak ze strany chování hráčů.

A oba pak s úlevou konstatovali, že zápas byl v pořádku. Nic podezřelého (tedy kromě neobvyklého výskytu sázek, s nímž pracuje právě Sportradar) se prý nestalo.

OK, do téhle chvíle je všechno v pořádku. Co ale není v pořádku? Že na otázku, o jaký zápas se jednalo, nepřijde žádná konkrétní odpověď. Proč? Strategie UEFA je prý taková, že pokud je prozkoumání zápasu z pohledu komise negativní, tak se prostě nic dalšího nezveřejňuje.

Upřímně tomu naprosto nerozumím. Tady nejde o žádné ctění presumpce neviny ani hon na čarodějnice. Protože pokud komise řekne, že je všechno v pořádku, o vinících tu přece není řeč. Tady jde o transparentnost. O to jednat s fanoušky na rovinu a bez obav jim dát maximum informací a možnost udělat si vlastní úsudek.

Tímhle mlčením vytváří fotbaloví bafuňáři jen zbytečný prostor pro spekulace. Byl to ten, nebo onen zápas? A ten či onen rozhodčí? A komise měla při posuzování regulérnosti otevřené, nebo zavřené oči?

Jisté je v téhle chvíli jediné – kdo tohle hloupé nařízení v centrále UEFA vymyslel, fotbalu rozhodně neposloužil. A fotbal se takhle nikdy nezbaví pověsti sportu, v němž se podvádí.

Témata:  sport, blog, tomek, fotbal, Damková
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud