Pavel Janega
14. února 2011 • 10:49

Zápis – dokument, který Spartu (ne)očistí

Autor: Pavel Janega
Vstoupit do diskuse
51
TOP VIDEA
PRVNÍ DOJEM: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
VŠECHNA VIDEA ZDE

PAVEL JANEGA - Jak by měla Sparta dokázat, že mluví pravdu? Je to jednoduché. Stačí ukázat zápis o utkání. Ten ji zbaví obvinění, anebo naopak navždy usvědčí. Právě v zápise jsou uvedena jména hráčů, která sepsala ještě před zápasem s Petrohradem.Zásadní otázkou je, proč klub dosud zápis o utkání nezveřejnil. Pokud mluví od provalení aféry pravdu, tak na co vyčkává? Všichni tři omluvení hráči z reprezentace jsou v tom případě v zápise – podepsaný oběma kluby – uvedeni.

Zveřejnění dokumentu by Spartu ušetřilo zbytečných spekulací a jejích vehementně popírajících zpráv. Navíc by v očích veřejnosti nevypadala jako podvádějící klub.

Na druhé straně, jestliže je Tomáš Pekhart zapsán jako Abena, Václav Kadlec jako Kadeřábek a Manuel Pamič jako Podaný, potom je logické, že sparťané nechtějí zápis ukázat. Protože pak by jejich obhajoba měla u disciplinárním komise nulové šance na úspěch.

Objevují se rovněž názory, že se jednalo o jakýsi "srandamač", který žádný zápis nevyžadoval. To je ale s největší pravděpodobností omyl. Duel s Petrohradem byl součástí oficiálního turnaje Marbella Cup, tudíž byl tento dokument potřeba. Nejednalo se o žádné tréninkové (modelové) utkání.

Jak se už napsalo, zápis museli podepsat kapitáni obou mužstev, tedy i Tomáš Řepka. Pakliže podepsal nepravdivé informace, i jemu hrozí dle disciplinárních řádů trest v podobě zastavením závodní činnosti nebo zákazem výkonu funkce na dva týdny až tři měsíce.

To je ale jen další skluz ke spekulaci. Pokud chce mít Sparta definitivní klid, tak stačí jediné – ukázat ten zápis.

Sparťanští vůdci: Manažer Jozef Chovanec a trenér Martin Hašek
Sparťanští vůdci: Manažer Jozef Chovanec a trenér Martin Hašek

Vstoupit do diskuse
51
Články odjinud


Články odjinud