BLOG: Nic se měnit nebude, zvykejte si na španělskou nadvládu | iSport.cz
2. července 2012 • 17:25

BLOG: Nic se měnit nebude, zvykejte si na španělskou nadvládu

Španělé potvrdili svojí suverenitu
TOP VIDEA
BANÍK 2003-04 (I. část): Vrba měl obří vliv na titul. Jak se tým rodil?
TOP příběhy NHL: Pohádka St. Louis, Jágrovy body nebo šokující sezona Knights
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tahle vláda je u „koryta“ už čtyři roky. Španělé zůstávají přikováni na evropském trůnu a zdá se, že opozice nemá šanci. Celkem dvakrát se je snažila sesadit, ale bez úspěchu. Poslední pokus o vyslovení nedůvěry vyvolali sebevědomí Italové, jejichž řady neoslabila ani rozsáhlá korupční aféra zasahujících do těch nejvyšších fotbalových pater.Snaha o změnu poměrů přitom měla ještě před finálovým hlasováním v Kyjevě poměrně hodně zastánců. Nejvíce bylo kritizováno ministerstvo pro zábavu fanoušků. Iniesta a spol. prý příliš nudí, diváci u televizních obrazovek při jejich manévrech usínají, prý to připomíná spíš házenou než fotbal.

Palčivý problém rozjel kolotoč diskusí prakticky ve všech putykách, v nichž pravidelně vysedávají odborníci při sledování nejpopulárnějšího světového sportu.

Španělská odpověď? Fantastický výkon, jemuž nelze vyčíst prakticky nic. Skvělá technika, nádherné přihrávky, krásné góly, suverenita, sebevědomí a jistota. To všechno v neděli večer na kyjevském stadionu předvedli.

Opoziční Italy zahnali do kouta a všem nespokojeným jasně ukázali: tudy vede cesta! My nic měnit nebudeme. S reformami na nás nechoďte. Tenhle systém funguje a fungovat bude.

Rebelové museli uznat, že žádná lepší alternativa momentálně není. Vždyť se při tomhle zápas ani nudit nemohli. Španělé prostě zůstávají na evropském trůnu naprosto zaslouženě na další čtyřleté volební období. Ten světový budou obhajovat za dva roky v Brazílii.

Chystá se tam fotbalová defenestrace? Pokud si španělská vláda povede jako dosud, není k ní důvod.

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud