22. srpna 2015 • 08:48

Vyřazený Melich: V dalších sezonách chci bojovat o medaile

Autor:
Lukáš Melich bronzovou medaili na mistrovství světa v atletice v Pekingu neobhájí
TOP VIDEA
SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání SESTŘIH: Bayern Mnichov - Brémy 4:2. Favorit skolil Pavlenkův tým až v závěru utkání
Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo Sáblíková po bronzu: Uspěchávala jsem to, ke konci se mi to trošku vymstilo
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z PEKINGU Problematický rok kladiváře Lukáše Melicha skončil neúspěšnou kvalifikací na mistrovství světa v Pekingu. Bronzový medailista z minulého mistrovství světa se letos trápil i kvůli zranění a výkon 72,12 metru mu na postup do finále nestačil.„Jako obhájce bronzové medaile z Moskvy jsem očekával, že se do finále dostanu. Ale tenhle rok nejsem v dobré formě,“ uvedl Melich, kterému přípravu pokazilo zranění nohy.

„Na soustředění v Jižní Africe jsem nemohl déle než měsíc a půl pořádně trénovat. Pak jsem zase trénoval moc a nešlo mi to,“ povzdechl si Melich.

Muž, který před dvěma lety přehodil osmdesátimetrovou hranici letos zvládl limit pro mistrovství světa v hodnotě 76 metrů jen jednou v sezoně, na pražském Odložilově memoriálu.

„Uvidíme, jak mi to půjde dál. Rád bych v příštích sezonách zase bojoval o medaile,“ uvedl Melich.

Kvalifikaci vyhrál obhájce titulu a loňský vicemistr Evropy, Polák Pawel Fajdek, výkonem 78,38 metru.

„Fajdek je hlavní favorit, o jeho formě nepochybuju,“ řekl Melich.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze