MS atletika 2019 | Bolt před posledním závodem kariéry: Pořád jsem nejrychlejší! | iSport.cz
Martin Hašek
2. srpna 2017 • 08:55

Bolt před posledním závodem kariéry: Pořád jsem nejrychlejší!

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Je Baroš největší postavou v dějinách Baníku? Co jeho role po kariéře?
Top góly: elegantní zakončení Hložka, Musův krásný lob
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je zřejmě nejslavnějším atletem historie a Usain Bolt se chce rozloučit v souladu se zvukem své legendy. Jamajský sprinter není dva dny před startem světového šampionátu v Londýně považován za favorita. V pondělí ale na otázku, jestli je stále nejrychlejší, všem vzkázal: „Bezpochyby!“ A také oznámil, že bude čekat na nabídku Josého Mourinha.Je na přelomové hraně svého života. Usain Bolt se chystá na své poslední závody atletické kariéry. A zároveň slibuje, že v přestupovém okně bude do posledního dne vyhlížet nabídku Josého Mourinha, trenéra svých milovaných Manchester United. „Čekám, až Mourinho zavolá!“ ujistil Bolt s úsměvem. „Uvidíme, kam mě život zavede. Třeba budu hrát v akčních filmech.“

Ale bez legrace. Ještě jeden týden práce pro olympijský sport číslo jedna Bolta čeká. A po osmi zlatých z olympiády nebo jedenácti titulech světového šampiona se nehodlá loučit jinak, než byl zvyklý. Ačkoli ho dosavadní výsledky v sezoně k sebevědomí neopravňují.

BOLT NA MS V LONDÝNĚ

Pátek 4. srpna
21.20 Rozběhy na 100 metrů

Sobota 5. srpna
20.05 semifinále na 100 metrů
22.45 finále na 100 metrů

Sobota 12. srpna
11.35 rozběhy 4x100 metrů
22.50 finále na 4x100 metrů

Na stovce se představil jen třikrát a jen před dvěma týdny v Monaku o pět setin pokořil hranici deseti sekund. „Víte, že když se ukážu, znamená to, že si na sto procent věřím,“ řekl Bolt na pondělní tiskovce v Londýně.

Ta se měla původně konat v útrobách stadionu Emirates, kde hraje fotbalový Arsenal. Nakonec byla ale pro velký zájem novinářů z celého světa přesunuta do párty centra The Brewery, impozantní budovy bývalého pivovaru z roku 1750.

„Jsem konečně tady a těším se na to,“ uvedl Bolt. „Z nějakého důvodu jsem znovu za outsidera. Protože tohle čtu, tohle mi můj tým říká. Takže jsem tu znovu, abych dokázal, kdo jsem.“

Prezident mezinárodní atletické federace IAAF Sebastian Coe má poměrně jasnou představu, kým je Usain Bolt pro jeho sport. Jasným číslem jedna v celé historii. „Můžete celý páteční večer v hospodě debatovat o tom, kdo je nejlepší fotbalista nebo tenista, ale o tomhle chlapíkovi ve sprintu není sporu,“ uvedl Coe na webu BBC.

„Usain Bolt je génius. Nemohu si vzpomenout na nikoho jiného kromě Muhammada Aliho, kdo by měl takový vliv ve svém sportu i mimo něj. Bude nám chybět jeho osobnost. Chceme atlety s charakterem. Je hezké mít někoho, kdo má vizi a zaplní místnost i stadion.“

Na úvahy o budoucnosti ale bude čas. Bolta ještě čeká poslední směna pro atletiku. Začíná hned v pátek rozběhem na stovku. V sobotu se těší na poslední individuální finále své kariéry.

„Poslední závod jsem běžel za 9,95, ukazuje to, že jdu správným směrem. Po dvou kolech před finále, které mi vždycky pomůžou, to bude o tom udržet nervy. Byl jsem v téhle situaci mnohokrát. Vím, že jsem připraven,“ varuje Bolt.

Témata:  sport, atletika, usain bolt
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud