Svoboda se zranil, přijde i o Zlatou tretru | iSport.cz
11. května 2011 • 13:17

Svoboda se zranil, přijde i o Zlatou tretru

Autor: ČTK
Petr Svoboda se na Zlaté tretře kvůli zranění nepředstaví
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Bartošák trénoval děti. Já v mládí málem skončil, usmíval se SE SIMONOU: Bartošák trénoval děti. Já v mládí málem skončil, usmíval se
iSport podcast NFL: Titans mají šanci Chiefs ubránit, v NFC budou dominovat 49ers iSport podcast NFL: Titans mají šanci Chiefs ubránit, v NFC budou dominovat 49ers
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český překážkář Petr Svoboda, halový mistr Evropy z letošního šampionátu v Paříži, se na soustředění na Kanárských ostrovech zranil a předčasně odjel domů. Kvůli bolesti v chodidle odrazové levé nohy bude muset minimálně dva týdny odpočívat a nebude tak startovat mimo jiné na ostravské Zlaté tretře, kde měl být soupeřem světového rekordmana Dayrona Roblese z Kuby.Svobodu bolela pata levé nohy už v průběhu soustředění, trenér Luděk Svoboda však po konzultaci s fyzioterapeuty usoudil, že jde o takzvanou "odraženou patu", s níž se dá trénovat.

"Jenže po jednom z přeběhů překážek za posledním překážkou zakulhal, lehl na zem a chytil se za hlavu," popisoval na stránkách své tréninkové skupiny kouč Svoboda.

"Něco mi v té patě prasklo nebo píchlo," komentoval svou patálii sám překážkář. Ze stadionu se zavázanou nohou sotva odkulhal a hned druhý den odletěl domů. Vyšetření u Pavla Koláře neodhalilo podle manažera Alfonse Jucka žádné vážnější poranění, přesto bude pauza minimálně dvoutýdenní; podle Koláře se ale noha může léčit třeba i měsíc a půl.

Svoboda vedle Zlaté tretry přijde i o Diamantovou ligu v Oslu a o Memoriál Josefa Odložila v pondělí 13. června v Praze na Julisce, kde loni zaběhl český rekord. Koncem týdne čeká Svobodu další vyšetření.

"Přitom Peťan (Svoboda) trénoval velice dobře a na překážkách se pohyboval na úrovni svých nejrychlejších tréninkových časů," uvedl trenér Svoboda. "Sledoval na internetu výkony potenciálních soupeřů a moc se těšil na svůj první letní start," dodal kouč.

 
Články odjinud


Články odjinud