S dobrým startem vyhraju MS hladce, věří sprinter Usain Bolt | iSport.cz
20. srpna 2011 • 19:42

S dobrým startem vyhraju MS hladce, věří sprinter Usain Bolt

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
THE BEST OF LIGA NARUBY: gól zadkem v derby a kofola ve slavícím kotli
KARLOS SHOW: Vémola promluvil jako Terminátor! A Strakova pravda o tataráku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jamajský sprinter Usain Bolt věří, že pokud se mu ve finále běhu na 100 metrů na blížícím se mistrovství světa v Tegu povede start, bez větších problémů obhájí zlato z Berlína 2009."Když budu mít dobrý start, nebude to pro mě problém. Myslím, že vyhraju lehce. Pokud se dobře rozběhnu, nikdo se mi nevyrovná, bez ohledu na to, jakou mám formu," řekl Bolt agentuře Reuters už v dějišti šampionátu den před svými 25. narozeninami.

Trojnásobný vítěz a trojnásobný mistr světa neočekává, že v Koreji vylepší své světové rekordy na obou tratích z Berlína. "Hlavním cílem je obhajoba titulů. Žádné rekordy tentokrát nepadnou. Hodně lidí bude očekávat rychlý čas, takže myslím, že 9,7 by mělo být dobré," uvedl fenomenální Jamajčan.

Nejrychlejší čas letos zaběhl jeho krajan Asafa Powell, jenž vévodí tabulkám za výkon 9,78 z červnového mítinku v Lausanne. Bolt byl tento rok zatím o desetinu pomalejší.

Podle Bolta může za jeho pomalý rozjezd zranění zad, kvůli němuž ukončil předčasně předchozí sezonu. "Kvůli tomu jsem do toho nemohl jít naplno, musel jsem začínat pomalu. Ta záležitost se zraněním mě hodně vyhodila ze sedla," uvedl slavný sprinter.

Rozběhy na 100 metrů jsou na programu hned první den šampionátu 27. srpna a finále je druhý den. Obhajobu zlata na dvojnásobné trati zahájí Bolt 3. září.

Usain Bolt vítězí na mítinku Diamantové ligy v Monaku
Usain Bolt vítězí na mítinku Diamantové ligy v Monaku

Témata:  sport, atletika, bolt, sprint
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud