Trénink mě unavuje, do dvou let skončím, říká Isinbajevová | iSport.cz
17. dubna 2012 • 16:27

Trénink mě unavuje, do dvou let skončím, říká Isinbajevová

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Byla penalta proti Slavii zářez, nebo sudí neměli jinou možnost?
Palát chce pohár přivézt do Čech. Jak prožíval bublinu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ruská tyčkařka Jelena Isinbajevová chce do dvou let s atletikou skončit. Devětadvacetiletou světovou rekordmanku už ubíjí neustálý tréninkový dril."Trénovat je čím dál obtížnější. Tělo každým rokem stárne a je pořád těžší se připravit na závody. Když jsem na závodech, vždycky si říkám, že je to tak snadné. Ale pak slezu ze stupňů vítězů a padne na mě únava, že mám znovu trénovat," svěřila se dvojnásobná olympijská vítězka na webu laureus.com. "Ještě dva roky a pak skončím," prohlásila.

V zimě se Isinbajevová znovu vrátila na výsluní po ústupu ze slávy, který vyvrcholil roční závodní pauzou. V únoru ve Stockholmu překonala osmadvacátý světový rekord v kariéře, když v hale skočila 501 cm. Na mistrovství světa v Istanbulu pak získala čtvrtý halový titul a své první velké zlato od triumfu na olympijských hrách v Pekingu.

Jelena Isinbajevová pózuje před výsledkovou tabulí
Jelena Isinbajevová pózuje před výsledkovou tabulí

V létě v Londýně bude usilovat o třetí olympijské zlato. "Mou hlavní soupeřkou budu já sama, protože vím, jak vysoko mohu skákat i čeho jsou schopny ostatní tyčkařky," uvedla držitelka historického maxima 506 cm a jediná žena, která kdy zdolala pětimetrovou hranici. Podle kouče a současné přípravy je prý v jejích silách zlepšit se až na 510 cm.

"Z olympiády nemám obavy. Věřím si, protože všechno v mém životě teď běží, jak má," libuje si Isinbajevová, která se před necelým rokem rozhodla obnovit spolupráci se svým prvním koučem Jevgenijem Trofimovem.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud