19. července 2012 • 09:55

Maslák chce v Monaku proti hvězdám za hranici snů

Autor:
Pavel Maslák se v Monaku postaví proti velkým hvězdám.
TOP VIDEA
Jágr po prvním tréninku: Jsem rád, že jsem přežil. Chci stihout první zápas Jágr po prvním tréninku: Jsem rád, že jsem přežil. Chci stihout první zápas
Nejoblíbenější trenéři? Kloppův fotbal je jako hokej. Přitahuje ženy, směje se Hašek Nejoblíbenější trenéři? Kloppův fotbal je jako hokej. Přitahuje ženy, směje se Hašek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je sice čerstvý mistr Evropy, takový závod, jaký ho čeká v pátek v Monaku, ale čtvrtkař Pavel Maslák ještě v životě neběžel. Na startu závodu Diamantové ligy potká všechna esa světové čtvrtky včetně dvou olympijských vítězů. A doufá, že zaútočí na prestižní hranici 45 sekund.



Bude to běh čtvrtkařských králů. Američan LaShawn Merritt, olympijský vítěz 2008 a lídr světových tabulek. Američan Jeremy Wariner, olympijský vítěz z Atén. Úřadující mistr světa Kirani James z Grenady. Hvězda budoucnosti Luquelín Santos z Dominikánské republiky. A nejrychlejší Evropané – Brit Martyn Rooney a belgická dvojčata Kévin a Jonathan Borléeovi.

To je pohádková startovní listina zítřejší čtvrtky na Diamantové lize v Monaku. Mezi těmito jmény poběží i Pavel Maslák, úřadující mistr Evropy.

„Těším se strašně moc. Je to neskutečná konkurence,“ říká Maslák. „Chtěl bych si zaběhnout s o hodně lepšími. Doufám, že mě vytáhnou k lepšímu času. Věřím, že se poběží rychle a užiju si to.“

Maslák na nedávném evropském šampionátu v Helsinkách závod na 400 metrů suverénně vyhrál, s nejlepší konkurencí se však potká až teď. Maslák letos už dvakrát vylepšil národní rekord, který předtím držel Karel Kolář dlouhých 34 let.

Jeho dosavadním maximem je výkon 45,17 sekundy z červnového závodu v Turíně. Maslák by se však rád dostal pod hranici 45 sekund, což pro čtvrtkaře znamená podobnou hranici jako pro sprintery na stovce čas pod deset sekund.

„Záleží na podmínkách, a ještě jakou dostanou dráhu. Nejspíš to budou jednička, nebo osmička, které nejsou tak výhodné. Ale myslím, že by v téhle konkurenci ta hranice mohla padnout,“ přemítá Maslák, který se na ostrý závod Diamantové ligy chystá poprvé.

„Už jsem závodil v předprogramu juniorů, ale dá se říct, že tohle je moje první Diamantovka. Těším se, jak nás diváci poženou dopředu.“

Hlavním cílem však samozřejmě zůstává blížící se olympiáda, na kterou Maslák v posledních dnech trénoval v Nymburce.

„Forma zatím vypadá tak normálně, tréninkově. Nevím, jestli bude teď, ale doufám, že na olympiádě bude větší než ne Evropě,“ věří Maslák.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty








Klasická verze
Mobilní verze