19. července 2012 • 09:55

Maslák chce v Monaku proti hvězdám za hranici snů

Autor:
Pavel Maslák se v Monaku postaví proti velkým hvězdám.
TOP VIDEA
TOP góly 9. kola: Slalomem kupředu! Baroš, Stanciu i Moravec zazářili kličkami TOP góly 9. kola: Slalomem kupředu! Baroš, Stanciu i Moravec zazářili kličkami
Jablonec - Plzeň: Trávník nádhernou ranou zvyšuje na 2:0! Jablonec - Plzeň: Trávník nádhernou ranou zvyšuje na 2:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je sice čerstvý mistr Evropy, takový závod, jaký ho čeká v pátek v Monaku, ale čtvrtkař Pavel Maslák ještě v životě neběžel. Na startu závodu Diamantové ligy potká všechna esa světové čtvrtky včetně dvou olympijských vítězů. A doufá, že zaútočí na prestižní hranici 45 sekund.Bude to běh čtvrtkařských králů. Američan LaShawn Merritt, olympijský vítěz 2008 a lídr světových tabulek. Američan Jeremy Wariner, olympijský vítěz z Atén. Úřadující mistr světa Kirani James z Grenady. Hvězda budoucnosti Luquelín Santos z Dominikánské republiky. A nejrychlejší Evropané – Brit Martyn Rooney a belgická dvojčata Kévin a Jonathan Borléeovi.

To je pohádková startovní listina zítřejší čtvrtky na Diamantové lize v Monaku. Mezi těmito jmény poběží i Pavel Maslák, úřadující mistr Evropy.

„Těším se strašně moc. Je to neskutečná konkurence,“ říká Maslák. „Chtěl bych si zaběhnout s o hodně lepšími. Doufám, že mě vytáhnou k lepšímu času. Věřím, že se poběží rychle a užiju si to.“

Maslák na nedávném evropském šampionátu v Helsinkách závod na 400 metrů suverénně vyhrál, s nejlepší konkurencí se však potká až teď. Maslák letos už dvakrát vylepšil národní rekord, který předtím držel Karel Kolář dlouhých 34 let.

Jeho dosavadním maximem je výkon 45,17 sekundy z červnového závodu v Turíně. Maslák by se však rád dostal pod hranici 45 sekund, což pro čtvrtkaře znamená podobnou hranici jako pro sprintery na stovce čas pod deset sekund.

„Záleží na podmínkách, a ještě jakou dostanou dráhu. Nejspíš to budou jednička, nebo osmička, které nejsou tak výhodné. Ale myslím, že by v téhle konkurenci ta hranice mohla padnout,“ přemítá Maslák, který se na ostrý závod Diamantové ligy chystá poprvé.

„Už jsem závodil v předprogramu juniorů, ale dá se říct, že tohle je moje první Diamantovka. Těším se, jak nás diváci poženou dopředu.“

Hlavním cílem však samozřejmě zůstává blížící se olympiáda, na kterou Maslák v posledních dnech trénoval v Nymburce.

„Forma zatím vypadá tak normálně, tréninkově. Nevím, jestli bude teď, ale doufám, že na olympiádě bude větší než ne Evropě,“ věří Maslák.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze