Málem umřel, teď pomáhá vozíčkářům: 30 maratonů kolem Islandu za 30 dnů | iSport.cz
24. září 2012 • 12:56

Málem umřel, teď pomáhá vozíčkářům: 30 maratonů kolem Islandu za 30 dnů

Vstoupit do diskuse
0
René Kujan chce uběhnout kolem Islandu 30 maratonů ve 30 dnech
TOP VIDEA
Mladá Boleslav - Bohemians: Ljovinova minela! Ruský zadák daroval gól Budínskému, 2:0
Pohřeb Mariána Čišovského: Dojemné loučení s velkým bojovníkem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před pěti lety se lékaři museli hodně snažit, aby mu po autonehodě zachránili život. Poraněnou páteř mu zpevnily čtyři velké titanové šrouby. Přesto René Kujan dál běhá. A lásku k pohybu proměňuje i v pomoc druhým.Setkání s vozíčkáři při rehabilitaci po nehodě ho přiměla k tomu, že svůj nynější projekt spojí s podporou Sportovního klubu vozíčkářů (SKV) Praha.

V neděli uběhl první ze třiceti maratonů ve třiceti dnech kolem Islandu, po pobřežní silnici má jako první člověk v plánu zvládnout 1340 kilometrů. Třiačtyřicet kilometrů z Reykjavíku do Hveragerdi zdolal za necelých pět hodin.

„Prvních patnáct kilometrů společně se třemi běžci a jedním cyklistou. Místy silný protivítr a déšť. Potíže s karavanem – topení KO. Výměna auta, ale také potíže. Ale topí!“ popisoval na Facebooku.

René Kujan při autonehodě málem přišel o život, teď běhá pro dobrou věc...René Kujan při autonehodě málem přišel o život, teď běhá pro dobrou věc...Foto Facebook.com (run30)

Připravoval se na to, že z nedostatku podpory od sponzorů poběží v chladném podnebí jen s vozíkem naloženým spacákem i stanem, takhle běžel do Drážďan. Nakonec ale mohl vyrazit i s karavanem.

Už za každý svůj přípravný maraton věnoval SKV Praha tři sta korun. Za každý islandský přidá tisícovku, buď sám nebo od sponzorů.

K tomu se na transparentní účet nabalují příspěvky od dalších lidí či firem. Podrobnosti lze najít na internetové stránce http://www.run30.net/ nebo na http://www.facebook.com/run30.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud