Dodatečně bronzová Cechlová dostala pivo na rok zadarmo | iSport.cz
20. prosince 2012 • 16:55

Dodatečně bronzová Cechlová dostala pivo na rok zadarmo

Autor: nit
Cechlová se může těšit z netradiční ceny
TOP VIDEA
Bucha, Jeřábek, Hašek. Kdo další se vyváže z profesionální smlouvy?
Bizarní posily Plzně: Troublemaker Kace, ale i Poznar nebo Ivanschitz
VŠECHNA VIDEA ZDE

Diskařka Věra Cechlová se vrátila do Česka poprvé od chvíle, kdy jí díky dopingu Bělorusky Iriny Jatčenkové dodatečně připadla bronzová medaile z olympijských her v Aténách. Hned na místě převzala poukaz na pivo na rok zdarma. Stejnou cenu dostávají od sponzora všichni olympijští medailisté.Do příletové haly letiště Václava Havla vešla diskařka Věra Cechlová v reprezentačním úboru z letošních Her v Londýně. V současnosti ale očekává obálku s medailí z roku 2004. Tehdy v Aténách skončila o devět centimetrů čtvrtá. Po dopingové aféře Bělorusky Jatčenkové se však těší na bronz.

„Jako první mi to napsal manžel, ten vyšťourá úplně všechno. Pak mi začaly chodit esemesky, jako druhý mi napsal bývalý trenér pan Šilhavý,“ vzpomíná Cechlová, která dnes přiletěla ze soustředění v Jihoafrické republice.

„Ještě jsme se neradovali, protože jsme nevěděli, že je to jisté. Ale pak jsem dostala informaci, že to je na sto procent.“

Věra Cechlová dostala po diskvalifikaci soupeřky olympijský bronz

Cechlová se přitom s šancí na olympijskou medaili rozloučila. Svoji poslední sezonu plánuje na příští rok. „Olympijská medaile mi pořád unikala. Bylo příjemné, že se to nakonec po osmi letech povede,“ řekla Cechlová.

Diskařka má teď nárok na 300 000 korun jako odměnu od Českého olympijského výboru. „To ale není to hlavní,“ říká.

S jinými odměnami ale hned z letiště vyrazila domů. Její manžel, bývalý zápasník Jakub Cechel, ji přivítal kyticí rudých růží. Jan Kovář  ze společnosti Pilsner Urquell, která patří k partnerům českého olympijského týmu, jí pak předal poukázku na pivo na rok zdarma.
„Jedno jsem si dala už v Johannesburgu,“ smála se Cechlová.

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud