Odcházím na vrcholu, prohlásil běžec a ukončil kariéru. Ve 101 letech | iSport.cz
24. února 2013 • 15:51

Odcházím na vrcholu, prohlásil běžec a ukončil kariéru. Ve 101 letech

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Pardubice - Sparta Praha: Machala znovu v samostatném úniku, tentokrát však neuspěl Pardubice - Sparta Praha: Machala znovu v samostatném úniku, tentokrát však neuspěl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejstarší maratonec Brit Fauja Singh se dnes na desetikilometrové trati v rámci Hongkongského maratonu rozloučil se závody. Běžec, kterému je 101 let, s nezaměnitelným vzhledem proběhl cílem v čase 1:32:28.Singh zaběhl v roce 2011 v Torontu maraton jako nejstarší člověk v historii, loni v dubnu si v Londýně při derniéře na trati dlouhé 42,195 kilometru zlepšil osobní rekord na 7:49:21. Ten ale nebyl zapsán do Guinnessovy knihy rekordů, protože v roce 1911 se v jeho rodné Indii ještě nevedla evidence narození.

Stařík? Ale kdepak. Fauja Singh si zaběhl naposledy deset kilometrů
Stařík? Ale kdepak. Fauja Singh si zaběhl naposledy deset kilometrů

Dnes, krátce před 102. narozeninami, se Singh s běžeckými závody rozloučil definitivně. "Dnešek si budu pamatovat, bude mi to scházet. Mám radost, že odcházím na vrcholu, ale jsem smutný, že už dál nebudu součástí toho všeho," uvedl běžec předtím, než vyrazil na start.

Singh začal s běháním teprve před 13 lety poté, co mu zemřela manželka a syn. "Z tragédie se zrodila spousta úspěchu a štěstí," řekl Singh, kterému podle jeho slov běhání změnilo život, když negramotnému farmáři umožnilo poznat svět a bydlet v pětihvězdičkových hotelech.

 
Články odjinud


Články odjinud