Kudlička poosmé ovládl Pražskou tyčku, splnil tak limit pro ME | iSport.cz
6. července 2018 • 09:35

Kudlička poosmé ovládl Pražskou tyčku, splnil tak limit pro ME

Autor: ČTK
Jan Kudlička opět vyhrál Pražskou tyčku a má limit pro ME
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Řezníčkova evoluce, fakáč v Plzni a pocuchaná Tribuna Sever LIGA NARUBY: Řezníčkova evoluce, fakáč v Plzni a pocuchaná Tribuna Sever
Sparta - Karlovy Vary: Jurčina zlomil hokejku, jeho střela se odrazila do branky, 1:1 Sparta - Karlovy Vary: Jurčina zlomil hokejku, jeho střela se odrazila do branky, 1:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jan Kudlička vyhrál už poosmé za sebou Pražskou tyčku. Na tradičním mezinárodním mítinku překonal 555 centimetrů a zároveň tím splnil limit pro start na srpnovém mistrovství Evropy v Berlíně.Ženský závod na Palachově náměstí před Rudolfinem při neúčasti rekordmanky mítinku Jiřiny Ptáčníkové i loňské vítězky Romany Maláčové patřil Američance Megan Clarkové se 453 cm. Osmnáctiletá domácí juniorka Amálie Švábíková, která už má účast v Berlíně jistou, obsadila výkonem 437 páté místo.

I když mužský závod zkomplikoval déšť, Kudlička opět potvrdil, že se mu na Pražské tyčce daří. Svěřenec Boleslava Patery v této sezoně již několikrát útočil na limit pro ME a dočkal se ve čtvrtek. Stejnou výšku zdolal také polský mistr Evropy Robert Sobera, měl však horší zápis. Na stupních vítězů je doplnil Michal Balner (542).

"Jsem spokojený, byla to povinnost. Ale mrzí mě, že počasí nevyšlo a vítr nám závod pokazil," řekl České televizi Kudlička, jenž s ostatními tyčkaři čekal více než hodinu, než přestane pršet. Limit skočil hned napoprvé.

Témata:  tyč, Sport, Praha, atletika
 
Články odjinud


Články odjinud