6. července 2018 • 09:35

Kudlička poosmé ovládl Pražskou tyčku, splnil tak limit pro ME

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Hovorka bilancuje po kariéře: Mám před sebou čistý stůl. Co řekl o potyčce s Kangou?
Kdy se vrátí k tenisu a co nejdražšího si koupila, to prozradila Kristýna Hancko Plíšková
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jan Kudlička vyhrál už poosmé za sebou Pražskou tyčku. Na tradičním mezinárodním mítinku překonal 555 centimetrů a zároveň tím splnil limit pro start na srpnovém mistrovství Evropy v Berlíně.Ženský závod na Palachově náměstí před Rudolfinem při neúčasti rekordmanky mítinku Jiřiny Ptáčníkové i loňské vítězky Romany Maláčové patřil Američance Megan Clarkové se 453 cm. Osmnáctiletá domácí juniorka Amálie Švábíková, která už má účast v Berlíně jistou, obsadila výkonem 437 páté místo.

I když mužský závod zkomplikoval déšť, Kudlička opět potvrdil, že se mu na Pražské tyčce daří. Svěřenec Boleslava Patery v této sezoně již několikrát útočil na limit pro ME a dočkal se ve čtvrtek. Stejnou výšku zdolal také polský mistr Evropy Robert Sobera, měl však horší zápis. Na stupních vítězů je doplnil Michal Balner (542).

"Jsem spokojený, byla to povinnost. Ale mrzí mě, že počasí nevyšlo a vítr nám závod pokazil," řekl České televizi Kudlička, jenž s ostatními tyčkaři čekal více než hodinu, než přestane pršet. Limit skočil hned napoprvé.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud