Odměna pro Vrabcovou. Dostala pozvánku do Bostonu, pomohl jí i bronz z ME | iSport.cz
17. září 2018 • 11:27

Odměna pro Vrabcovou. Dostala pozvánku do Bostonu, pomohl jí i bronz z ME

TOP VIDEA
OVERTIME s Janem Kollerem: Sparta je na lepší cestě. Chybí nám gólová mašina OVERTIME s Janem Kollerem: Sparta je na lepší cestě. Chybí nám gólová mašina
Jágr se trefil v play off po sedmi letech: Není to jednoduché, jsem rád za každý gól Jágr se trefil v play off po sedmi letech: Není to jednoduché, jsem rád za každý gól
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejlepší česká vytrvalkyně Eva Vrabcová Nývltová poběží 15. dubna příštího roku v Bostonu nejstarší maraton na světě. K pozvánce na tradiční závod jí pomohl bronz na mistrovství Evropy v Berlíně. Závod v Bostonu bude příští rok jediným maratonem Vrabcové před podzimním mistrovstvím světa v Dauhá.Po úspěšném představení v Berlíně dostala Vrabcová řadu nabídek. Boston ji lákal nejen tradicí a prestiží, ale také tím, že dobře zapadá do jejího tréninkového plánu. Už před ME o něj proto prostřednictvím svého manažera projevila zájem. "Hodně k tomu pomohla právě ta bronzová medaile. Oni čekali, jak dopadne evropský šampionát, a víceméně na základě toho mi potvrdili, že tam vůbec můžu startovat," řekla dnes Vrabcová ČTK.

Z českých reprezentantek výraznou stopu v Bostonu zanechala Alena Peterková, která zde v roce 1994 doběhla čtvrtá v nejrychlejším českém maratonském čase 2:25:19. Ten není českým rekordem, protože z tratě v Bostonu se kvůli příliš velkému klesání rekordy neuznávají.

Vrabcová na ME časem 2:26:31 připravila Peterkovou o český rekord a v Bostonu by se chtěla blýsknout výborným výkonem. "Určitě bych se tam chtěla pokusit o nějaký skvělý čas," poznamenala. Připomněla ale, že nesmí být tak špatné počasí jako letos, kdy běžce trápil chlad a déšť.

Jak bude vypadat její program před Bostonem, zatím není jasné. Ve hře je několik variant. Jisté je, že tentokrát bude chtít s manželem a trenérem Martinem Vrabcem odletět v lednu na soustředění do tepla.

Momentálně šetří přetížené achilovky. Po pražské Grand Prix, kterou běžela 8. září, musela v sobotu vynechat plánovaný půlmaraton v Ústí nad Labem. "Od Grand Prix jsem ještě neudělala běžecký krok, takže jsem doma nesnesitelná. Právě jdu od pana doktora, který řekl, že ta tekutina, která tam byla, je pryč," líčila Vrabcová.

Od úterka by mohla začít klusat. "Do konce týdne je to jenom zkouška, co nohy vydrží. Podle doktorů už by to teď mělo být v pořádku, ale důležité je neuspěchat to," řekla.

Při ústeckém půlmaratonu byla spolukomentátorkou České televize, ale nohy jí svrběly. "To bylo hrozné. Od čtvrtka jsem byla poprvé bez bolesti, takže celou cestu, kdy jsme do Ústí jeli, jsem Martina otravovala, že chci běžet. Když jsem tam byla a viděla jsem tu atmosféru, tak jsem si hrozně přála být na startu, že to se nedá ani popsat," svěřila se.

Pořád počítá s tím, že 30. září poběží tradiční Běchovice. "Když je půjdu, tak je nepůjdu úplně naplno. Spíš jenom vyzkoušet, jestli to ty nohy vydrží. Nebudu to zkoušet někde na tréninku před tím," doplnila.

Vrcholem podzimní sezony pro ni bude 4. listopadu maraton v New Yorku, kde loni obsadila sedmou příčku.

Šťastná i překvapená Eva Vrabcová-Nývltová
Šťastná i překvapená Eva Vrabcová-Nývltová

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud