V neděli se v Praze předvedou tyčkaři | iSport.cz
19. září 2008 • 12:13

V neděli se v Praze předvedou tyčkaři

Autor:
Jelena Isinbajevová
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Stanciu si poradil s kelímkem, protestovalo se proti pondělí LIGA NARUBY: Stanciu si poradil s kelímkem, protestovalo se proti pondělí
PĚTKA: Trenér kola? Vrba za další střídání i vrtochy před novináři PĚTKA: Trenér kola? Vrba za další střídání i vrtochy před novináři
VŠECHNA VIDEA ZDE

Exhibiční mezinárodní mítink ve skoku o tyči se uskuteční v neděli 21. září ve znamení šestek.Na střeše obchodního domu Šestka v Praze 6 se na jednom doskočišti střetne šest mužů včetně "šestimetrového" Jeffa Hartwiga z USA a šest žen. Za skok přes laťku ve výšce šest metrů je vypsána prémie v podobě nového vozu Mitsubishi, finanční prémie jsou i za skoky přes 560 cm u mužů a 460 cm u žen.

Vedle Hartwiga, který šest metrů skočil v roce 2000 a letos má na kontě výkon 570 cm, bude skákat také pátý muž olympijské soutěže Dmitrij Starodubcev z Ruska, bývalý vicemistr Evropy Lars Börgeling z Německa, jeho krajan a čtvrtý muž z letošního světového atletického finále ve Stuttgartu Alexandr Straub nebo Polák Adam Kolasa. Chybět nebude ani nejlepší český tyčkař Jan Kudlička, který skákal ve finále olympijských her a skončil desátý.

Mezi ženami bude favoritkou pátá tyčkařka z olympijského finále a vicemistryně Evropy Polka Monika Pyreková (482), na paty by jí mohla šlapat Němka Martina Strutzová s osobním rekordem 472 cm. Stejně vysoko skočila už také Američanka Jilliam Schwartzová, z Polska přijede i další tyčkařka Joanna Piwowarská a startovní listinu doplní Krisztina Molnárová z Maďarska. České barvy bude hájit aktuálně nejlepší domácí tyčkařka Jiřina Ptáčníková.

Vedle dynamického programu a netradiční společné soutěže mužů i žen mohou diváci vyhrát dárky v tombole a nechat si podepsat světového rekordmana v desetiboji Romana Šebrleho. Program exhibice začíná v 16:00.

Témata:  sport, atletika, tyčka, praha

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 3. kola Fortuna ligy »

4. kolo Fortuna ligy:
Ml. Boleslav - Slavia
(pá 18:30), Příbram - Dukla (so 17:00), Opava - Liberec (so 17:00), Jablonec - Karviná (So 17:00), Plzeň - Zlín (so 19:00), Slovácko - Olomouc (ne 15:00), Teplice - Sparta (ne 18:00), Bohemians - Baník (po 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze