19. září 2008 • 12:13

V neděli se v Praze předvedou tyčkaři

Autor:
Jelena Isinbajevová
TOP VIDEA
Hokejista Bednář o nové funkci manažera, ženách i stavu českého hokeje Hokejista Bednář o nové funkci manažera, ženách i stavu českého hokeje
LIGA NARUBY: vzkazy pro Tvrdíka i Šádka, Collina na Slovácku LIGA NARUBY: vzkazy pro Tvrdíka i Šádka, Collina na Slovácku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Exhibiční mezinárodní mítink ve skoku o tyči se uskuteční v neděli 21. září ve znamení šestek.Na střeše obchodního domu Šestka v Praze 6 se na jednom doskočišti střetne šest mužů včetně "šestimetrového" Jeffa Hartwiga z USA a šest žen. Za skok přes laťku ve výšce šest metrů je vypsána prémie v podobě nového vozu Mitsubishi, finanční prémie jsou i za skoky přes 560 cm u mužů a 460 cm u žen.

Vedle Hartwiga, který šest metrů skočil v roce 2000 a letos má na kontě výkon 570 cm, bude skákat také pátý muž olympijské soutěže Dmitrij Starodubcev z Ruska, bývalý vicemistr Evropy Lars Börgeling z Německa, jeho krajan a čtvrtý muž z letošního světového atletického finále ve Stuttgartu Alexandr Straub nebo Polák Adam Kolasa. Chybět nebude ani nejlepší český tyčkař Jan Kudlička, který skákal ve finále olympijských her a skončil desátý.

Mezi ženami bude favoritkou pátá tyčkařka z olympijského finále a vicemistryně Evropy Polka Monika Pyreková (482), na paty by jí mohla šlapat Němka Martina Strutzová s osobním rekordem 472 cm. Stejně vysoko skočila už také Američanka Jilliam Schwartzová, z Polska přijede i další tyčkařka Joanna Piwowarská a startovní listinu doplní Krisztina Molnárová z Maďarska. České barvy bude hájit aktuálně nejlepší domácí tyčkařka Jiřina Ptáčníková.

Vedle dynamického programu a netradiční společné soutěže mužů i žen mohou diváci vyhrát dárky v tombole a nechat si podepsat světového rekordmana v desetiboji Romana Šebrleho. Program exhibice začíná v 16:00.

Témata:  sport, atletika, tyčka, praha

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze