Na Zlatou tretru přijedou i Obergföllová a Sánchez | iSport.cz
21. května 2009 • 13:39

Na Zlatou tretru přijedou i Obergföllová a Sánchez

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Obergföllová
TOP VIDEA
Prymula hrozí omezeními. Zavře hokej krám? Na fotbale možná limit 3 000
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Němka Christina Obergföllová bude další ze soupeřek oštěpařky Barbory Špotákové na mezinárodním atletickém mítinku Zlatá tretra, který se uskuteční v Ostravě ve středu 17. června.Diváci tak budou moci vidět všechny tři olympijské medailistky, neboť již dříve organizátoři oznámili také start Marie Abakumovové, v Pekingu v posledním pokusem poražené Rusky.

Do Ostravy znovu přijede olympijský vítěz z Atén a dvojnásobný mistr světa Félix Sánchez z Dominikánské republiky, který se vrací po zranění a opět se chystá na 400 metrů překážek.

Novou disciplínu v programu míli poběží Keňan Haron Keitany, vítěz loňského závodu na 1500 metrů v Curychu. V letošní halové sezoně neprohrál a nedávno v Dauhá si zlepšil osobní rekord na 1500 metrů na 3:30,90 minuty. Evropskou mílařskou jedničkou na startu bude Andy Baddeley. Soupeřem Usaina Bolta v běhu na 100 metrů budou jeho tréninkoví partneři Mario Forsythe a Xavier Brown.

Již dříve potvrdili start v Ostravě i světový rekordman v běhu na 110 m překážek Dayron Robles z Kuby, olympijská vítězka na 800 metrů Pamela Jelimová z Keni, vítěz z Pekingu v hodu kladivem Primož Kozmus, do výšky bude skákat Chorvatka Blanka Vlašičová a o světový rekord na 20 kilometrů se pokusí Dire Tuneová z Etiopie. Celkem je ve startovní listině zatím šest olympijských vítězů z Pekingu.

Témata:  sport, Zlata, tretra, atletika
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud