19. července 2009 • 19:02

Pistorius se MS zdravých v Berlíně nezúčastní

Autor:
Oscar Pistorius
TOP VIDEA
11. den na ZOH: doping v curlingu (!), Ester coby inspirace a barevní fanoušci 11. den na ZOH: doping v curlingu (!), Ester coby inspirace a barevní fanoušci
 TOP góly 17. kola: Premiérová dělovka Stanciua, jihlavský úder Slavii TOP góly 17. kola: Premiérová dělovka Stanciua, jihlavský úder Slavii
VŠECHNA VIDEA ZDE

Handicapovaný atlet Oscar Pistorius vzdal snahu kvalifikovat se v běhu na 400 metrů na srpnové mistrovství světa zdravých v Berlíně. Dvaadvacetiletý Jihoafričan, jenž závodí po amputaci nohou se speciálními protézami pod koleny, nebyl schopen zaběhnout kvalifikační čas.Pistorius potřeboval překonat čas 45,95 sekundy, přičemž osobní rekord má o 28 setin horší. Letos se mu však svému nejlepšímu výkonu nepřiblížil a běžel nejlépe 47,20. "

Musím rezignovat a zůstat doma," řekl dnes agentuře Reuters čtyřnásobný paralympijský vítěz.Pistorius si musel právo soutěžit se zdravými atlety vybojovat u arbitráže, protože podle předchozího rozhodnutí Mezinárodní atletické federace (IAAF) mu karbonové protézy dávají výhodu oproti nepostiženým běžcům.

Po zvrácení verdiktu IAAF se Jihoafričan pokusil kvalifikovat na olympijské hry v Pekingu, ale stejně jako letos s MS neuspěl.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, atletika, pistorius
 Klasická verze
Mobilní verze