28. července 2009 • 18:45

Chambers si odpykal trest a pojede na MS

Autor:
Dwain Chambers
TOP VIDEA
Jágr nedohrál utkání s Havířovem! Podívejte se na video zákroku, který ho poslal do kabiny Jágr nedohrál utkání s Havířovem! Podívejte se na video zákroku, který ho poslal do kabiny
9. den na ZOH: Ledecké slalom snů, nájezdový hrdina Francouz a medailový hattrick Kuzminové 9. den na ZOH: Ledecké slalom snů, nájezdový hrdina Francouz a medailový hattrick Kuzminové
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sprinter Dwain Chambers bude startovat na srpnovém mistrovství světa v Berlíně. Atlet, jenž si v minulosti odpykal dvouletý distanc za doping, byl nominován do britského týmu, i když si v národní kvalifikaci nezajistil přímou účast na šampionátu.V německé metropoli by měl startovat v bězích na 100 i 200 metrů.

Jednatřicetiletý Chambers prohrál v britské kvalifikaci na stovce se Simeonem Williamsonem, z dvoustovky se kvůli únavě odhlásil. "Bylo mi v podstatě jedno, jestli do Berlína pojedu, ale vím, že hlavní trenér (Charles van Commenee) drží slovo," prohlásil sprinter. "V každém závodě běžel skvěle, bylo to snadné rozhodnutí," uvedl Van Commenee.

Chambers si v letech 2003 až 2005 odpykal trest za užívání anabolického steroidu THG. Letos se v Turíně stal halovým mistrem Evropy a vylepšil kontinentální rekord v běhu na 60 metrů. Pořadatelé více než 50 evropských mítinků ho však kvůli dopingové minulosti na své závody nezvou a od národního olympijského výboru má zákaz účasti na olympijských hrách.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, atletika, ms, chambers
 Klasická verze
Mobilní verze