Atletka letěla od auta 50 metrů, bojuje o život
Ukrajinský atletický talent Alexandra Azarovová (22) bojuje o život. Světová rekordmanka v půlmaratonu v kategorii do dvaadvaceti let byla účastnicí vážné dopravní nehody, leží na jednotce intenzivní péče a dýchá jen s pomocí respirátoru.
Dvaadvacetiletá vytrvalkyně v sobotu nasedla na kyjevském vlakovém nádraží do taxíku, který se jí stal osudným. Na jedné z kyjevských křižovatek napálil do jejich vozu mercedes řízený třiadvacetiletým mužem.
Náraz byl tak silný, že Azarovová vylétla z auta a letěla dalších padesát metrů. Mercedes úplně zdemoloval zadní část taxíku, ve které seděla právě mladá atletka.
Ta celou hrůzostrašnou nehodu odskákala nejvíc. Azarovová má zlomenou pánev, osm žeber, propíchlé plíce, navíc má i zlomenou spánkovou kost a na pohmožděném mozku se jí udělal hematom. Lékaři tak stále musí bojovat o její život.
Nadějná běžkyně má 3. května oslavit teprve své třiadvacáté narozeniny.