Medaile to mohla být, litovala tyčkařka Ptáčníková | iSport.cz
30. července 2010 • 22:57

Medaile to mohla být, litovala tyčkařka Ptáčníková

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
1
Ptáčníková postupuje do finále.
TOP VIDEA
Prymula hrozí omezeními. Zavře hokej krám? Na fotbale možná limit 3 000
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stačilo skočit 465 cm na první pokus a Jiřina Ptáčníková by na mistrovství Evropy v Barceloně brala ve skoku o tyči stříbrnou medaili. Ruska Světlana Feofanovová byla totiž dnes neporazitelnou favoritkou. Cílem Ptáčníkové před šampionátem bylo páté místo jako na letošním halovém MS v Dauhá, ale okolnosti dnes přinutily tyčkařku přece jen litovat promarněné šance."Páté místo je pěkné, ale za stejný výkon jako druhé a třetí místo," upozornila na vyrovnanost soutěže. Až do rozhodující výšky měla čistý zápis a tudíž nejlepší možnou výchozí pozici. Stejně jako druhá Němka Silke Spiegelburgová. Ta ale potřebovala na 465 cm jen jeden pokus. "Jsem ráda, kdo je pátý na Evropě?" prohlásila. "Ale zamrzí, mohla jsem mít medaili. Takže je to taková spokojenost-nespokojenost," doplnila.


Během závodu prožila několik rušivých elementů, ale na její výkon prý neměly vliv. Nejprve se jí ztrácely značky, každou chvíli si musela znovu přeměřit rozběh. "Nechci se na to ale moc vymlouvat, i když to od 440 cm bylo strašně chaotický," podotkla. "Jednou jsem byla vyhlášená, že jdu skákat, najednou zase byla fáborka, že nemůžu," kroutila hlavou čtyřiadvacetiletá atletka.

Horší chvíli si ale prožila v momentě, kdy její přítel Petr Svoboda po škobrtnutí o překážku přišel o takřka jistou zlatou medaili. "Viděla jsem to. Přišlo mi ho strašně líto, ale tak to prostě je. Jednou se zadaří, jednou ne," poznamenala. Koncentraci na její závod to ale prý neovlivnilo. "Vůbec ne. My většinou míváme závody ve stejnou dobu, takže s tím nemáme problém," prohlásila.

O medaili bojovala, pokoušela se třikrát o osobní rekord 470 cm. Ale došly jí síly, navíc se začal točit vítr. "Člověk se rozběhl a najednou dostal před šuplíkem ránu. Dalo se to skočit, měla jsem na to, ale hlavou jsem to nezvládla," řekla. Nižší výšky pro ni nebyly problém, na rozhodující ale už se nedokázala zkoncentrovat. "Dneska mi to prostě nešlo. Nevím proč," pokrčila rameny.

Vstoupit do diskuse
1

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud