Jaký otec, takový syn. Koulař Machura dopoval! | iSport.cz
23. září 2010 • 08:57

Jaký otec, takový syn. Koulař Machura dopoval!

Autor: ČTK, spo
Otec a syn pózují před objektivy fotoaparátů
TOP VIDEA
Souček si plní sen, Anglie byla na prvním místě, říká Paska. Jaké má plány s Hložkem? Souček si plní sen, Anglie byla na prvním místě, říká Paska. Jaké má plány s Hložkem?
Litvínov - Plzeň: Premiérovou trefu si zapsal za domácí Akim Aliu, 3:1 Litvínov - Plzeň: Premiérovou trefu si zapsal za domácí Akim Aliu, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jaký otec, takový syn. Koulař Remigius Machura mladší měl podle dnešního vydání Práva pozitivní dopingový nález na růstový hormon. Machurovi hrozí dvouletý zákaz činnosti. Závodník nařčení z dopingu odmítá. Nedovolené látky kdysi užíval před lety i jeho otec, dodnes český rekordman v kouli.Čtyřiadvacetiletý atlet, který se v roce 2005 stal juniorským mistrem Evropy, provinění odmítá. Jeho prohřeškem se dnes začne zabývat disciplinární komise Českého atletického svazu.

Machura se dozvěděl o pozitivním výsledku mimosoutěžního testu na začátku srpna.

"Byl jsem v šoku. Rozhodně si nejsem vědom, že bych tuhle látku užil," uvedl atlet pražské Sparty, jenž má do vyřešení případu pozastavenou činnost.

Stejný výsledek posléze přineslo i vyhodnocení B-vzorku.Koulař s osobním rekordem rovných 20 metrů nicméně věří, že u disciplinárního řízení má velkou šanci se obhájit. "Dost jsem si o tom zjišťoval a u růstového hormonu ta hladina přirozeně kolísá.

Dá se zvýšit několika faktory, které se u mě mohly sejít. Ovlivňují ji stresy a zvýšená fyzická zátěž, což odpovídá tomu, že test proběhl krátce před mistrovstvím Evropy, vliv mají i diety a já tehdy chtěl shodit bezglykogenovou dietou," řekl Machura.

Před 25 lety měl dopingový nález i jeho otec Remigius Machura starší, dvojnásobný halový mistr Evropy, který byl při Evropském poháru v Moskvě pozitivně testován na stanozolol. K užití zakázané látky se tehdy koulař, který je dodnes českým rekordmanem (21,93), přiznal.

Témata:  sport, koulař, Machura
 
Články odjinud


Články odjinud