Špotáková vs. Železný: Kdo bude lepší? | iSport.cz
23. září 2010 • 10:28

Špotáková vs. Železný: Kdo bude lepší?

Autor: ČTK
Slavní oštěpaři si to rozdají v exhibici
TOP VIDEA
Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola
Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už má dávno po sezoně, přesto si Barbora Špotáková ještě letos hodí oštěpem, byť zcela jistě nebude lámat rekordy. Světová rekordmanka ukáže své umění v hodu na cíl dětem v Kladně při pátečním vyvrcholení letošního prvního ročníku projektu Českého atletického svazu Atletika pro děti.Soupeřit s ní budou v exhibičním souboji její nový kouč světový rekordman Jan Železný a trenér atletické reprezentace Tomáš Dvořák.

Špotáková předčasně ukončila sezonu po finále premiérové Diamantové ligy, kterou vyhrála. Od mítinku v Curychu ji však bolel loket, který ji omezoval i na bronzovém ME v Barceloně.

Klid posledních týdnů ale její ruce pomohl a oštěpařka si opět může užít atmosféru fandících diváků. "Podle mě nevyhraju. Honza je lepší," prohlásila Špotáková v narážce na kouče, který letos nahradil jejího dlouholetého trenéra Rudolfa Černého.

Železný si po konci kariéry v roce 2006 občas na tréninku hodí, na veřejnosti to bude poprvé. Daleko víc námahy bude muset vynaložit v pátek v Kladně Dvořák. Prvně od konce kariéry nastoupí na start desetiboje, byť jednodenního a s lehce modifikovanými disciplínami.

Závodění mu chybí, letos už část víceboje absolvoval, minulý víkend navíc skákal v Olomouci na Hanácké laťce a přenesl se přes 180 cm. "Atletika mě pořád baví, tak proč bych si ji neužil i po kariéře," poznamenal Dvořák. Nedokázal si ale tipnout, kolik bodů by mohl udělat.

"Taky mám nějaké to kilo navíc," dodal s úsměvem. Atletické odpoledne na Městském stadionu Sletiště pod patronací tří českých atletických hvězd začne v 15:00, v doprovodném programu se předvedou také postižení atleti ze Sportovního klubu Jedličkova ústavu v Praze. Osmiboj hravou formou pro děti od dvou do zhruba deseti let skončí v 18:00.

 
Články odjinud


Články odjinud