Kouč Blažek: Pracovat s takovým týmem je čest! | iSport.cz
2. října 2010 • 22:02

Kouč Blažek: Pracovat s takovým týmem je čest!

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Bulharsko - Česko 1:0. Nepovedený závěr kvalifikace, gól z ofsajdového postavení Bulharsko - Česko 1:0. Nepovedený závěr kvalifikace, gól z ofsajdového postavení
Olomouc - Kladno: Na stadionu nefungoval mikrofon, fanoušci si hymnu zazpívali sami Olomouc - Kladno: Na stadionu nefungoval mikrofon, fanoušci si hymnu zazpívali sami
VŠECHNA VIDEA ZDE

Z trenéra českých basketbalistek Lubora Blažka po zvládnutém semifinále na domácím mistrovství světa prýštila pýcha při pomyšlení na výkon jeho týmu proti Bělorusku. Blažek prý věřil v úspěšný konec i přesto, že v normální hrací době jeho hráčky přišly o výhru pět sekund před koncem a postup museli vydřít až v prodloužení. Český kouč už s očekáváním vyhlíží nedělní finále."Je čest pracovat s takovým týmem, který tady máme," řekl Blažek po dnešním dramatu v Karlových Varech.

"Ale poděkovat musím všem. Celému realizačnímu týmu, federaci, jaké nám vytvořila podmínky, fanouškům," líčil Blažek.


Připustil, že Češky dnes herně neoslnily, naopak si cenil, s jakým zaujetím hráčky šly za úspěchem.

"Bylo to upracované, holky na začátku byly trochu zatažené, protože jsme si uvědomovali, o co hrajeme. Hrát finále mistrovství světa, taková šance tady nemusí být třeba deset, dvacet nebo čtyřicet let. I proto jsem před zápasem cítil, jaké soustředění v týmu vládne," uvedl Blažek.

Ten se prý o výhru nebál ani přesto, že Češky na konci normální hrací doby přišly o vedení a pak musely zápas pracně strhnout na svoji stranu v prodloužení.

"Před koncem utkání jsme udělali chybu, nechali jsme si doskočit míč po šestce a soupeř vyrovnal. Bylo by hrozné, kdybychom přišli o finále takovým způsobem. Ale stejně nás to vybudilo, chtěli jsme to zaváhání odčinit a holkám se to povedlo," pochvaloval si český trenér.

"Přitom Bělorusky si možná myslely, že budou na koni ony. Každopádně tím koncem zápasu bych si radost vůbec nekazil. Sebedůvěra, že to zvládneme, ve mně byla," uvedl Blažek.

Před finále bude spřádat naposledy na turnaji taktické plány na posledního soupeře. Blažek spíše počítal s tím, že český tým narazí na Spojené státy, které v dnešním druhém semifinále hrají se Španělskem.

"Recept se na ně bude hledat těžko. Ale budeme se chtít připravit nejlépe, jak umíme, o tu šanci se budeme chtít poprat. I když už teď jedeme nad plán," řekl Blažek.

Yelena Leuchanková smutní. Někdo prohrát musel...
Yelena Leuchanková smutní. Někdo prohrát musel...

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová MMA videa

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Aleš Opatrný Program SP

Články odjinud


Články odjinud