Zlaté holky. Za stříbro dostanou 200 tisíc | iSport.cz
4. října 2010 • 04:59

Zlaté holky. Za stříbro dostanou 200 tisíc

Autor: Tomáš Koníček
TOP VIDEA
Boleslav - Jablonec: Hlavička Doležala se snesla přímo k nohám Jovoviče, který míč snadno dopravil do brány, 1:3 Boleslav - Jablonec: Hlavička Doležala se snesla přímo k nohám Jovoviče, který míč snadno dopravil do brány, 1:3
Petr Čáslava promluvil: o drogách, situaci v Pardubicích i Tomáši Rolinkovi Petr Čáslava promluvil: o drogách, situaci v Pardubicích i Tomáši Rolinkovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

200 tisíc korun pro každou hráčku. Takovou vypsala Česká basketbalová federace prémii za druhé místo na domácím mistrovství světa. A české hráčky, které senzačně vybojovaly stříbrné medaile, si tyto peníze právem zaslouží! I tak je to navíc pakatel oproti tomu, co dostávají třeba čeští fotbalisté...Jízdou do finále, do kterého se prokousaly po 39 letech, pobláznily basketbalistky celou Českou republiku.

Nyní je čeká odměna. Stejné prémie jako hráčky dostane i kouč Lubor Blažek. Za stříbro si každý přijde na 200 tisíc Kč.

„Podivuji se nad tím, kde jste vzali tyto informace. Nicméně musím říct, že jsou docela přesné,“ řekl šéf svazu Miroslav Jansta.

Ve srovnání s rokem 1957, kdy Češky vybojovaly na mistrovství světa v Brazílii bronz, jsou tyto odměny neuvěřitelné.

Stříbrná euforie Hany Horákové
Stříbrná euforie Hany Horákové

„Generalita z ČSTV si s námi tehdy přiťukla sektem a každá jsme pak dostala tisíc korun,“ prozradila tehdejší reprezentantka Ludmila Lundáková- -Ordnungová.

Basketbal se však ve financích nemůže rovnat například s fotbalem nebo hokejem. Nejužitečnější fotbaloví reprezentanti dostali po semifinálové prohře na EURO 2004 v Portugalsku s Řeckem od svazu 7,5 milionu korun.

Kouč Karel Brückner dokonce dvojnásobek. Hokejisté si za letošní titul přišli na pět set tisíc.

 
Články odjinud


Články odjinud