6. června 2019 • 07:04

Toronto přehrálo oslabený Golden State, tomu nestačilo ani 47 bodů Curryho

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Ani 47 bodů Stephena Curryho nepomohlo basketbalistům Golden State odvrátit porážku ve třetím finále play off NBA s Torontem 109:123. Raptors využili toho, že soupeři chyběli hvězdní hráči Klay Thompson a Kevin Durant a kolektivním výkonem získali důležitou výhru na palubovce obhájce titulu. Ve finálové sérii tak vedou 2:1 na zápasy.

Warriors nezahrála dobře ani další z opor DeMarcus Cousins, který za 19 minut dal jen čtyři body. Vše tak bylo na Draymondu Greenovi, autorovi 17 bodů, a především na Currym, který dělal co mohl, ale sám na výborně hrající Toronto nestačil.

Už v první čtvrtině Curry nastřílel 17 bodů, přesto jeho tým prohrával dvouciferným rozdílem. A hosté si vedení už hlídali až do konce. Všichni hráči ze základní pětky dali minimálně 17 bodů a celkem zaznamenali 106 bodů, tedy jen o tři méně než celý tým Golden State. Zbylých 17 bodů přidala lavička.

Nejlepším střelcem Toronta byl s 30 body Kawhi Leonard, který tak už potřinácté v letošním play off překonal hranici třiceti bodů. Vyrovnal tím historické maximum Michaela Jordana, který měl třináct třicetibodových zápasů v play off v roce 1989.

Další utkání se hraje v sobotu od 3:00 SELČ opět na hřišti Golden State.

Golden State - Toronto 109:123 (29:36, 52:60, 83:96)
Nejvíce bodů: Curry 47, Draymond Green 17, Iguodala 11 - Leonard 30, Lowry 23, Siakam a Danny Green po 18, Gasol 17, VanVleet 11. Stav série: 1:2.