Brooklyn si poradil s Philadelphií, Warriors uspěli díky obratu

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Basketbalisté Brooklynu zvládli vyhecované utkání ve Philadelphii a vyhráli jasně 129:100. Ve druhém zápase čtvrtečního programu NBA si Golden State poradili 113:102 s Denverem.

Sixers v utkání ani jednou nevedli, naopak ztráceli až 36 bodů a už první čtvrtinu nezvládli jasně 23:40. „Neměli jsme v sobě jiskru, kterou jsme potřebovali,“ řekl James Harden, kterého Philadelphia nedávno získala právě z Brooklynu.

Zápas proti jeho bývalému týmu mu však vůbec nevyšel. Za 28 minut trefil pouze tři ze 17 střel z pole a zůstal na 11 bodech. Jediným hráčem domácích, jenž snesl přísnější měřítko, byl Joel Embiid se ziskem 27 bodů a 12 doskoků.

Brooklyn táhl hvězdný střelec Kevin Durant s 25 body, 14 doskočenými míči a sedmi asistencemi. Přidali se k němu také Seth Curry (24 bodů), Kyrie Irving (22) a sedm bodů i doskoků nasbíral Andre Drummond.

Vítězství si po vydařeném druhém poločase připsal i Golden State, který šel sice proti Denveru do šatny se ztrátou devíti bodů, hned třetí čtvrtinu však ovládl 37:24. Soupeř sice dokázal v poslední části vyrovnat, ale hosté i díky 34 bodům Stephena Curryho vyhráli.

Výsledky NBA

Denver - Golden State 102:113, Philadelphia - Brooklyn 100:129.

2. Denver 67 40 27 59,7
3. Minnesota 67 38 29 56,7