Nejlepší výkon v sezoně. Satoranského ale zastínil LeBron James s 50 body

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Basketbalista Tomáš Satoranský si v NBA připsal svůj nejlepší zápas sezony, když 14 body mírnil porážku Washingtonu na hřišti Los Angeles Lakers 109:122. Pro českého reprezentanta šlo o nejvíce nastřílených bodů v zámořské soutěži od loňského dubna. Lakers však táhl LeBron James, který dal 50 bodů.

Hvězdou večera se stal trenér Gregg Popovich, který dovedl San Antonio k výhře 104:102 nad Utahem a díky 1336. vítězství v kariéře se stal nejúspěšnějším trenérem historie NBA.

Satoranský zakončoval důraznými nájezdy do koše. Začal pěknou smečí, ve čtvrté čtvrtině pak po brejku snižoval na 89:91. Jenže pak si vzal slovo James a 14 ze svých 50 bodů zápas rozhodl.

Třicetiletý český reprezentant pak alespoň dalšími šesti body v koncovce porážku zmírnil. Za 20 minut na hřišti si připsal kromě 14 bodů také 3 doskoky, 4 asistence, zisk a pěkný blok.

Trenérům dlouho vládl v počtu výher Don Nelson, jenže jeho bývalý asistent a kamarád Popovich ho nedávno dotáhl a dnes jeho rekord překonal. Třiasedmdesátiletý kouč to dokázal za 26 sezon v San Antoniu, které je jeho jediným klubem. Potřeboval na to 2030 zápasů. Také se Spurs získal pět titulů a třináctkrát vyhrál svou divizi.

Výsledky NBA

Atlanta - LA Clippers 112:106
Boston - Detroit 114:103
Houston - Dallas 100:113
LA Lakers - Washington 122:109 (za hosty Satoranský 14 bodů, 3 doskoky, 4 asistence)
Memphis - New York 118:114
Miami - Cleveland 117:105
New Orleans - Charlotte 120:142
Orlando - Minnesota 118:110
Phoenix - Toronto 112:117
San Antonio - Utah 104:102