25. března 2022 • 08:10

Satoranský u prohry Wizards s Bucks. Phoenix vyhraje základní část NBA

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Basketbalisté Phoenixu si zajistili prvenství v základní části NBA. Jistotu nejlepšího nasazení do play off jim přinesla výhra nad Denverem 140:130, po které o první místo nemohou přijít, i kdyby prohráli zbylých osm zápasů. Pod vítězství se výraznou měrou podepsal rozehrávač Chris Paul, který se vrátil do hry po zlomenině palce 17 body a 13 asistencemi. Hvězdou Phoenixu ale byl Devin Booker, který se blýskl svým maximem sezony 49 body a 10 asistencemi.

Český reprezentant Tomáš Satoranský odehrál za Washington při porážce 102:114 s obhájcem titulu Milwaukee 13 minut a zaznamenal po dvou bodech, dvou doskocích a dvou asistencích.

Phoenix s Denverem většinu zápasu prohrával, přestože Booker měl 43 bodů už po třech čtvrtinách. V poslední části se rozehrál také Mikal Bridges a 13 ze svých 20 bodů pomohl závěrečnou čtvrtinu rozhodnout ve prospěch Suns.

„Upřímně říkám, že jsem nečekal, že v téhle sezoně můžeme mít na kontě 60 výher. A my je máme už teď. Je to neskutečné,“ radoval se Booker. „Phoenix dnes v poslední čtvrtině ukázal, proč je nejlepším týmem NBA. Prohnali jsme je, ale nestačilo to na ně,“ uznal kouč Denveru Michael Malone.

Paul měl původně chybět Phoenixu až do konce základní části, ale stihl se vrátit dříve a byl u důležité výhry. „Jeho návrat dodal hráčům ještě více sebevědomí. Bylo to vidět na Bookerovi, který podal jeden z nejlepších výkonů, jaký jsem od něj viděl,“ chválil trenér Phoenixu Monty Williams. „Nechápu, že se o těchto dvou hráčích nemluví v souvislosti s cenou MVP sezony,“ dodal.

Do play off se probojoval Memphis výhrou 133:103 nad Indianou. Grizzlies navíc stále více sahají po druhém místě v Západní konferenci, kde mají náskok tří výher na Golden State.

Washingtonu se play off již hodně vzdaluje. Deset zápasů před koncem ztrácí šest výher na desátou příčku Východní konference. Satoranskému se v duelu s Milwaukee nedařila střelba a minul čtyřikrát z pěti pokusů. Na konci třetí čtvrtiny byl zablokován, ale předtím byl přidržen. Když nebyl pískán faul, zastavil protiútok tvrdým faulem, který sudí posoudili jako úmyslný. Bucks zápas rozhodli už v první čtvrtině, ve které rychle vedli 29:9. Při absenci Janise Adetokunba je za výhrou táhl Jrue Holiday s 24 body a 10 asistencemi. Sedm hráčů mělo dvouciferný počet bodů.

Výsledky NBA

Denver - Phoenix 130:140, Memphis - Indiana 133:103, Milwaukee - Washington 114:102 (za hosty Satoranský 2 body, 2 doskoky, 2 asistence), New Orleans - Chicago 126:109, Toronto - Cleveland 117:104.

2. Denver 74 43 31 58,1
3. Minnesota 74 42 32 56,8