Satoranský v základu, Wizards slaví těsnou výhru. Čech nasázel šest bodů

Autor: ČTK, adl
0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Basketbalisté Washingtonu zvítězili v pátečním utkání NBA v Detroitu 100:97. Český rozehrávač Tomáš Satoranský, který nastoupil poprvé od svého návratu do týmu Wizards v základní pětce, pomohl k výhře šesti body, šesti asistencemi, třemi doskoky a dvěma zisky. Odehrál téměř 29 minut. Hvězdou zápasu byl Lotyš Kristaps Porzingis s 30 body a 10 doskočenými míči.

Pro Wizards byla klíčová druhá čtvrtina, kterou ovládli 35:20 a celkově si vypracovali náskok až o 17 bodů. Detroit dotahoval a 46 sekund před koncem se dostal po úspěšné střele Cadea Cunninghama do vedení 97:96, závěr si nicméně hosté pohlídali. Definitivní pojistku dal 30 sekund před koncem Porzingis košem po Satoranského přihrávce, výhru pak potvrdil dvěma trestnými hody Izraelec Deni Avdija.

Těžká trojka Rodneyho McGrudera na druhé straně už cestu do koše nenašla. Avdija v roli střídajícího hráče přispěl k vítězství hostů 21 body a 10 doskočenými míči.

„Líbilo se mi, jak jsme zápas odstartovali, ale stejně tak i jeho koncovka. Je normální, že když vedete, soupeř se snaží vás dostat pod tlak a vrátit se do hry. My jsme se s tím ale dokázali vyrovnat,“ těšilo trenéra Wizards Wese Unselda. „Hráli jsme s energií a tak, jak jsme měli,“ řekl Porzingis. Pistons, již trefili pouze šest z 32 trojkových pokusů, nestačilo 25 bodů Marvina Bagleyho a 22 bodů a devět finálních přihrávek Cunninghama.

Wizards uspěli teprve podruhé z posledních 10 utkání a na desátou příčku, zaručující předkolo play off, ztrácejí 5,5 utkání.

Tomáš Satoranský pomohl k výhře Washingtonu šesti body

Jasné vítězství 122:97 na hřišti Los Angeles Clippers si připsala Philadelphia, která vedla od začátku zápasu. Sixers už první část ovládli o 16 bodů, v poločase vedli o 21, a tak hlavní opory nemusely tolik hrát. Hvězdný Joel Embiid i za téměř 28 minut nasbíral 27 bodů a doskočil 10 míčů.

Ještě lepší výkon předvedl James Harden. Nedávná posila z Brooklynu nastřádala 29 bodů, když trefila všech 11 trestných hodů, a k tomu přidala 15 doskoků a sedm asistencí. Harden stihl 25 bodů a 11 doskoků již za úvodní poločas, což byla v tomto směru jeho nejlepší čísla za celou kariéru. Clippers, kteří postrádali kromě dlouhodobě zraněného Kawhiho Leonarda také Paula George, nepomohlo 21 bodů mladého rozehrávače Amira Coffeyho.

Velká přestřelka byla k vidění v Atlantě, kde domácí tým přehrál Golden State 121:110. Výrazně přispěl k vítězství s 33 body a 15 asistencemi Trae Young, kterému sekundovali s 25 body Danilo Gallinari a s 20 body Kevin Huerter. Hawks rozhodli víceméně ve třetí dvanáctiminutovce, kterou ovládli drtivě 32:16.

Warriors bez Stephena Curryho prohráli počtvrté z posledních pěti utkání. Další porážce nezabránilo ani 37 bodů Klaye Thompsona, který dal devět trojek. Thompson odehrál nejvíc minut a dal nejvíc trojek od lednového návratu po zranění. Další střelec Jordan Poole přidal 24 bodů a 10 finálních přihrávek.

Velký obrat předvedl New York. Bez zraněného Juliuse Randlea prohrával s Miami až o 17 bodů, poslední čtvrtinu ale ovládl 38:15 a nakonec zvítězil 111:103. Knicks dotáhl k výhře nad lídrem Východní konference Immanuel Quickley, jenž nastřílel 23 bodů. Heat nestačilo ani 30 bodů Jimmyho Butlera.

Páteční výsledky NBA:

Detroit - Washington 97:100 (za hosty Satoranský 6 bodů, 6 asistencí, 3 doskoky)
Atlanta - Golden State 121:110
Charlotte - Utah 107:101
LA Clippers - Philadelphia 97:122
Miami - New York 103:111
Minnesota - Dallas 116:95
Portland - Houston 106:125