Rekord s pachutí. Durant válel, přesto byl naštvaný. Velký obrat Warriors

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Kevin Durant si 55 body v sobotním utkání NBA vytvořil nový střelecký rekord, ale basketbalisté Brooklynu prohráli v Atlantě 115:122 a o deváté místo ve Východní konferenci ještě budou muset zabojovat.

Durant se blýskl mimo jiné osmi trojkami. Kyrie Irving mu sekundoval s 31 body, Nets nicméně prohráli podruhé za sebou a popáté z posledních deseti utkání. Durant odehrál víc než 42 minut a proměnil 19 z 28 a také devět z 11 trestných hodů.

„Upřímně, tohle mě moc nezajímá. Jsem prostě naštvaný, že jsme prohráli,“ řekl po utkání. Kromě něj a Irvinga nikdo další z týmu nepřispěl více než devíti body. Ačkoli hosté prohrávali až o 15 bodů, dvě a půl minuty před koncem dokázali po Irvingově koši snížit na 106:107. Závěr však patřil hvězdě Atlanty Trai Youngovi, který si 11 z 36 bodů schoval právě na tento úsek. Navíc nasbíral i 10 asistencí. V této sezoně odehrál už 19 duelů, v nichž měl na kontě aspoň 30+10.

„Momentálně hrajeme vážně dobrý basket,“ pochvaloval si Young, jehož tým má na osmé příčce Východní konference s bilancí 41-37 náskok jednoho zápasu právě na desátý Brooklyn. Za Hawks se prosadili i De'Andre Hunter s 15 body a 10 doskoky či Danilo Gallinari, který z lavičky nastřílel rovněž 15 bodů.

Velký obrat předvedl Golden State. Doma proti Utahu ztrácel až 21 bodů, nakonec se však radoval z triumfu 111:107. Při absenci zraněného Stephena Curryho se nejvýrazněji prosadil Klay Thompson, který zaznamenal 36 bodů, když trefil mimo jiné osm ze 17 trojek. Jordan Poole nastřílel dalších 31 bodů.

Pro Utah jde o další selhání v krátké době, v úterý proti LA Clippers prohospodařil náskok 25 bodů. Nestačilo mu ani 52 bodů, o něž se rovnoměrně podělili Mike Conley a Donovan Mitchell, či 14 bodů a 20 doskoků Rudyho Goberta. Golden State si s bilancí 49-29 zajistil účast v play off.

Padesátého vítězství jako třetí tým v sezoně dosáhlo Miami, které vyhrálo v Chicagu jasně 127:109. Heat se jako obvykle opírali o kolektivní výkon, tentokrát o sedm dvouciferných střelců, kterým velel s 22 body Jimmy Butler. Bulls nestačilo 33 bodů Zacha LaVinea či 26 bodů DeMara DeRozana. Chicago je na Východě šesté s náskokem pouhých dvou zápasů na sedmý Cleveland.

Právě Cavaliers udrželi naději na elitní šestku konference triumfem 119:101 v New Yorku. Tým, který vedl až o 23 bodů a ani jednou neprohrával, táhl Darius Garland s 24 body a 13 asistencemi. „Konečně tady spolu začínáme něco tvořit,“ řekl rozehrávač Garland.

Knicks, kteří už s bilancí 34-44 ztratili šanci na turnaj play in, bez Juliuse Randlea trefovali jen 40 procent svých střel. Střelecky je vedl Obi Toppin s 20 body.

Philadelphia deklasovala Charlotte 144:114. Sixers v poločase vedli jen o pět bodů, třetí čtvrtinu však ovládli 45:27. S 29 body a 14 doskoky zářil Joel Embiid, 23 bodů přidal Tobias Harris. Hornets nestačilo 20 bodů křídelníka Milese Bridgese.

Výsledky NBA

Atlanta - Brooklyn 122:115, Chicago - Miami 109:127, Golden State - Utah 111:107, New York - Cleveland 101:119, Philadelphia - Charlotte 144:114.

Utah 78 46 32 59,0
3. Minnesota 78 44 34 56,4