Brňanky padly v Bourges a zůstávají poslední

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Basketbalistky Frisco Sika Brno prohrály v devátém kole Evropské ligy v Bourges 60:77. Brňanky ve Francii utrpěly už sedmou prohru v soutěži a zůstaly v tabulce skupiny D poslední. Naději na postup do vyřazovací části ztratily už před Vánoci.

Proti favorizovanému Bourges držely české mistryně krok pouze do úvodu druhé čtvrtiny. Vedoucí tým francouzské ligy se dostával do tempa pomalu, Brňanky zásluhou přesné střelby Fordové, Stehlíkové a Eldebrinkové v úvodních minutách několikrát získaly nepatrný náskok.

První čtvrtinu nakonec prohrály svěřenkyně trenéra Jana Bobrovského o jediný bod 17:18. "V některých úsecích jsme odehráli velmi vyrovnanou partii. Po herní stránce jsme se ale dopouštěli mnoha zbytečných chyb," posteskl si po utkání Bobrovský.

Ještě v úvodu druhé čtvrtiny stáhly hráčky Brna po tříbodové střele Hejdové náskok Bourges na rozdíl dvou bodů. V dalším průběhu zápasu se ale už prosazovaly přesněji zakončující domácí basketbalistky.

"Bohužel tlaku prostředí podlehli nezkušení rozhodčí, kteří nás několikrát poškodili. Zejména ve chvílích, kdy Bourges v závěru prvního poločasu získalo důležitý náskok," tvrdil brněnský kouč.

Jediný primát mají v doskocích

Hlavními střeleckými oporami vítězek byly Miyemová, Joensová a Kaltsiduová, které brněnské hráčky nedokázaly bránit. Do poločasu získalo Bourges náskok 11 bodů a po změně stran ho dál zvyšovalo.

I když české mistryně nerezignovaly, přes houževnatou obranu soupeřek se do střeleckých pozic pod koš dostávaly jen s obtížemi. Proto dávaly přednost střelbě z tříbodového území, které ale chyběla přesnost. Po zisku míče vyrážely hráčky Bourges do rychlým protiútoků a úspěšně je zakončovaly.

Brněnské basketbalistky navzdory porážce předčily domácí celek v doskakování. Největší zásluhu na tom měla americká pivotka Cheryl Fordová, která dosáhla double-double, když k 19 vstřeleným bodům přidala 21 doskočených míčů.

"Fordová byla vynikající, což dokladuje obdivuhodný počet 21 doskočených míčů. Jenže kromě Fordové jsme se pod košem neprosazovali. Ostatní hráčky se na ni jen dívaly," konstatoval Bobrovský.

Vedle Fordové vyzdvihl i výkon Švédky Eldebrinkové, která dva dny před zápasem kvůli horečnatému onemocnění netrénovala.

Utkání 9. kola skupiny D Evropské ligy basketbalistek:

Bourges - Frisco Sika Brno 77:60 (18:17, 40:29, 61:45)

Nejvíce bodů: Miyemová 22, Joensová 17, Kaltsiduová 15, Ndongueová 12 - Fordová 19, Eldebrinková 14, Stehlíková 8, Hejdová 7. Trestné hody: 13/11 - 7/3. Fauly: 12:15. Trojky: 6:3.